Як запалити лампаду. Лампада своїми руками.

У будинках православних християн лампадки є завжди. Ставлять їх поруч із найбільш шанованими іконами. Вважається, що вогонь лампади очищає повітря від усякої скверни. Ті, хто мають таку можливість, намагаються, щоб лампадки горіли постійно. Але сучасні умови не завжди це допускають. Сімей, де хтось міг би завжди перебувати вдома, не так вже й багато. Тому в більшості випадків люди запалюють лампадки, коли повертаються додому і гасять, коли йдуть. Навіть у такому священному справі необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, інакше священний вогонь може почати поводитися як звичайний, і тоді біди не уникнути.
Вам знадобиться
  • - Лампада.
  • - лампадного масло.
  • - Церковна свічка.
  • - Сірники або запальничка.
  • - Марля або бавовняна тканина.
Інструкція
1
лампадного масло і гніт купите в спеціальному церковному магазині або в крамниці при храмі. Якщо таких по сусідству немає, то гніт можна зробити і самим. Відріжте шматочок бинта або інший бавовняної тканини. Туго скрутіть його в джгут і вставте в поплавок лампадки. Замість спеціального лампадного масла можна використовувати оливкову.
2
Зараз деякі віруючі запалюють лампадки від усього, що є під рукою. Але раніше вважалося, що лампадку не можна запалювати безпосередньо від сірника, а треба обов'язково використовувати церковну свічку, яка в православному домі завжди є. Купити свічки можна в тому ж церковному магазині. Свічку можна запалити і від сірника, і від запальнички. Зробіть це і прочитайте молитву «Отче наш».
3
Від свічки запаліть лампаду . Для цього випадку є спеціальна молитва: «возжгите, Господи, згаслий світильник душі моєї світлом чесноти і просвіти мене, Твоє створіння, Творче і Благодійника, бо Ти нематеріальний Світло світу, прийми це речовий приношення: світло і вогонь, і Верни мені внутрішнє світло розуму і вогонь серця. Амінь ».
4
Слідкуйте за тим, щоб вогонь лампади не був занадто великим. Лампада, в будь-якому випадку, не повинна коптити. Досить буде вогника трохи більше сірникової головки. Якщо у вас в будинку кілька лампадок, запаліть їх по черзі від тієї ж самої церковної свічки з відповідною молитвою. Можна в різні дні запалювати лампади різних кольорів. Для поста призначені темні лампади, а в свято необхідно запалити червону.
Зверніть увагу
Вогонь лампади не прийнято використовувати в повсякденних цілях. Лампадку підвісьте до кіота або до стелі.