Як прикрасити присадибну ділянку.

Літо - пора відпусток, коли багато хто з нас їдуть відпочивати і працювати на дачу. Проводити час на вашій ділянці буде набагато приємніше, якщо він буде красиво оформлений. Для цього не обов'язково наймати ландшафтного дизайнера або витрачати величезні суми грошей - все можна зробити своїми руками з недорогих і підручних матеріалів.
Інструкція
1
Почніть з планування розташування грядок, чагарників і клумб. Робити це краще ще восени, щоб можна було заздалегідь посадити якісь озимі рослини.
2
Накресліть план свого городу з розташуванням будинку, господарських будівель і садових дерев.
3
Продумайте, де і як розташувати овочеві грядки так, щоб їх не було помітно. Розмістіть їх за будинком або посадіть перед ними кущі троянд, маків або півоній, щоб вони не привертали увагу.
4
Виділіть на ділянці зону відпочинку, де буде розташований стіл, лавки, мангал і гамак. Можете зробити на цьому місці криту веранду з ажурними стінами, а вздовж неї посадите витка рослина, яке буде красиво повзти по стіні і створювати тінь в сонячні дні.
5
У районі обраної вами зони відпочинку посадите штучний газон. Він не зіпсує вигляд вашої ділянки, і стригти його набагато зручніше, ніж звичайну траву, оскільки він рівний і однорідний.
6
Головною прикрасою будь-якого присадибної ділянки, звичайно ж, є квіти. Тому посадіть якомога більше різних квітучих кущів або організуйте кілька клумб. Зробити їх можна з автомобільних покришок, старих відер і тазів, а можна просто перекопати землю і спорудити парканчик з невеликих рейок або каменів. Дуже красиво також виглядають огорожі, схожі на маленький тин. Зробити їх можна з гілок будь-якого дерева або чагарнику, але найкраще підійдуть прути верби.
7
Вибирайте квіти для своєї ділянки так, щоб вони гармоніювали між собою, і щоб час їх цвітіння було різним. Так ваш ділянка буде виглядати привабливо протягом декількох сезонів.
8
Можна розташувати на ділянці і невеликий ставок. Форми для водойм продаються в спеціалізованих магазинах і коштують близько півтора тисяч рублів. Якщо ви все ж вирішили не купувати форму, а мати свій власний ставочок дуже хочеться, то зробіть його самостійно. Викопайте яму потрібного розміру і форми і обкласти її дно і стінки поліетиленовою плівкою. Потім можна розсипати плівку піском, щоб її не було видно, і заповнити водойму чистою водою. Прикрасьте берег свого ставка ліліями, тюльпанами або ірисами.
9
Дуже поширеним прикрасою присадибних ділянок є альпійська гірка. Зробити її дуже просто. Досить насипати невеликий пагорб землі, обкласти його краю камінням і висадити квіти так, щоб у центрі розташовувалися найвищі, а по краях низькорослі рослини.
10
Для того, щоб вид вашої ділянки не псували різні господарські споруди, проявіть фантазію і оригінально оформите їх. Так, наприклад, невеликий критий льох або вуличний туалет можна виконати у вигляді млина, надавши їм відповідну форму і прикріпивши крила. Сарай або лазню можна зробити у вигляді хатинки на курячих ніжках. Такі казкові будиночки прекрасно впишуться в акуратний, засаджений безліччю квітів, сад.