Як навчитися робити расприжка.

Незважаючи на те, що расприг або расприжка - трюк старий, не всі любителі шутерів вміють правильно його виконувати. Сам трюк з'явився ще в середині 90-х років, коли все просунуті геймери грали в Quake, потім був Half-Life, і, звичайно, він не міг обійти строною Counter-Strike. В цілому расприжка або bunny hopping - трюк, що дозволяє гравцеві ефективно ухилятися від вогню противника, пересуваючись стрибками. У різних версіях CS швидкість гравця при расприжка різна, - у версії 1.3 швидкість збільшується, а в 1.6 - зменшується.
Інструкція
1
Існує думка, що робити расприг можна лише при введенні спеціальних скриптів в консолі, - дійсно це один з варіантів виконання расприжка. Однак на багатьох серверах ці скрипти вважаються чітамі, що призводить до бану користувача.
2
А навчитися робити bunny hopping без читів - дуже просто, потрібно лише терпіння, старанність і кілька годин вільного времені.Прежде все, необхідно «забіндіть» стрибок на коліщатко мишки в будь-яку сторону. Для цього в консолі необхідно прописати строчку: bind mwheelup "+ jump" (коліщатко вгору) або bind mwheeldown "+ jump" (коліщатко вниз).
3
В цілому ви вже готові для виконання расприжка, однак, при расприг потрібно ще вміти правильно виконувати стрейфи, такі повороти під час стрибка, що ви весь час залишаєтеся обличчям до цілі.
4
Якщо у вас стандартні настройки, тобто W = «+ forward», A = «+ moveleft», D = «+ moveright», Ctrl = «+ duck», коліщатко мишки = «+ jump», для виконання стрейфа вам необхідно послідовно натиснути наступну комбінацію клавіш.Зажміте W і тримайте до тих пір, поки не наберете максимальну швидкість. Після того, як межа швидкості досягнутий, крутите коліщатко на мишці і відпускайте W. В той момент, коли ви відштовхнулися від землі, натискайте D або A і плавно ведіть мишку в ту сторону, в яку в маєте намір повернути. Якщо затисли D - вправо, а якщо A - вліво. Ctrl необхідно натискати лише перед самим моментом приземлення, тобто чим ближче до землі натиснути цю клавішу, тим далі ви полетите.
5
Після того, як стрейф доведений до автоматизму, переходите до тренування расприга.Зажміте W і наберіть швидкість. Потім відпустіть W і зробіть стрибок, натисніть стрейф вправо D і одночасно поверніть миша вправо. Після того, як торкнетеся землі, зробіть стрибок, натисніть стрейф вліво A і одночасно поверніть миша вліво. Далі після приземлення натисніть стрейф вліво D і одночасно поверніть миша вліво і так далі.
Не багато хто знає, що при створенні Counter-Strike використовувався движок від Quake II з його швидкісний фізикою. Завдяки такому спадок в CS і стала можлива расприжка, основним елементом якої є Strafe Jump (SJ). Cтрейф - це рух убік (зазвичай кнопки A і D) .SJ дозволяє гравцеві стрибнувши летіти по кривій траєкторії. Припустимо вам потрібно стрибнути за прямий кут, для цього розбігаєтеся, робите стрибок, відпускаєте кнопку вперед і одразу ж тиснете стрейф в сторону ведучи миша в тому ж напрямку що й стрейф, в останній момент прісядаете для довшого стрибка.
Вам знадобиться
  • Для виконання расприга потрібен, як мінімум, pentium III, низький ping і FPS не вище 70. Інакше на тренування піде багато часу і нервів. Кнопку стрибка переставити на скролінг. При прокручуванні коліщатка надсилається відразу безліч сигналів на стрибок. Це гарантує новий
Інструкція
1
А тепер докладніше про те як саме тренувати разприжку. Для початку пробуємо стрибати без зупинки по колу вліво. Робимо розбіг, затискаємо кнопку А і ведемо миша вліво і стрибок, трохи приземлилися і знову стрибок. Закінчили стрибати вліво, то ж повторюємо вправо. По початку виникають труднощі з улавливанием моменту приземлення (його потрібно вгадати до мілісекунд), саме тому кнопку джампа встановлюємо на колесо миші. При прокручуванні воно посилає відразу кілька сигналів на стрибок, це підвищує шанси вчасно відштовхнутися від землі.Освоів се проста вправа переходимо до складнішого. Розбігшись і відпустивши кнопку вперед, тиснемо стрейф вліво і ведемо миша вліво на 40-60 градусів, як тільки приземлилися відразу стрибок і одночасно стрейф вправо і миша вправо на теже градуси і далі все теж вліво, вправо, вліво, вправо і т.д. Мабуть головне в расприг це заразитися ентузіазмом і бажанням стрибати краще за інших. Ну і звичайно чим більше часу ви тренуєтеся, тим якісніше стають стрибки. Існують спеціальні сервери присвячені стрибків, зі спеціальними картами (kz_map) де гравці долають перешкоди на час.
Зверніть увагу
В інтернеті існує думка що ці консольні команди, заборонені, є читом. Але це зовсім не так, користуватися ними не можна заборонити, з тієї простої причини, що неможливо визначити введені вони гравцем чи ні.
Корисна порада
Існують консольні команди полегшують расприг. В принципі вони не обов'язкові, але багато їх використовують, особливо на початку. Ось деякі з них: 1. alias "name" "+jump;wait;-jump;wait;+jump;wait;-jump;wait;+jump;wait;-jump;wait;+jump;wait;-jump;wait;+jump;wait;-jump;wait;" 2. alias -bjskutt "-jump" 3. bind "wheelup" "name"