Як писати методику.

Ви розробили систему занять, яка дозволяє вирішити освітні завдання, які до вас вирішувалися з куди меншою ефективністю або не наважувалися взагалі? Для того, щоб інші могли використовувати ваш досвід у своїй роботі, напишіть методику . У вас, очевидно, вже є методичні розробки, які необхідно оформити в єдине ціле. Бажано, щоб ці розробки вже були апробовані. У цьому випадку ви будете точно знати, до яких конкретних, а не гіпотетичним результатами ведуть ті чи інші прийоми, зазначені в методиці. Власне, будь-яка методика являє собою сукупність таких прийомів, спрямованих на вирішення певних педагогічних завдань.
Вам знадобиться
  • Методичні розробки
  • Література по темі
  • Наочні матеріали
Інструкція
1
Складіть план методики. Він повинен включати в себе вступну частину, розбивку за періодами навчання або по етапах діяльності. Подумайте, які вже наявні методичні розробки повинні бути включені в кожен розділ, які з них уже апробовані, а яким це тільки належить.
2
У вступній частині вкажіть, яких цілей можна досягти, використовуючи вашу методику . Цілі повинні бути як для всього курсу в цілому, так і для кожного періоду часу, і для кожного окремого заняття. Напишіть, в чому новизна вашої методики і чим вона відрізняється від попередніх методик, якщо такі є. Якщо даним питанням взагалі ніхто не займався, вкажіть, чому вас зацікавила ця тема і навіщо потрібна дана методика.
3
Будь-яка методика повинна давати відповідь на два питання: що потрібно робити і як це зробити. Відповідей на ці питання повинні бути присвячені всі частини методики. Кожна частина повинна розповідати про якомусь етапі діяльності. Наприклад, у методиці навчання малюванню дітей дошкільного віку в кожній частині розповідається, чому вчить дітей педагог протягом усього року, кожного кварталу, кожного місяця і на кожному занятті, яка попередня робота повинна бути перед кожним заняттям, якими матеріалами дітей навчають користуватися на тому чи іншому етапі. Точно так само необхідно будувати і будь-яку іншу методику .
4
На початку кожного розділу вкажіть, які цілі і завдання стоять на даному етапі роботи, що повинен знати людина, що працює за даною методикою і що вже повинні вміти ті, з ким він працює за запропонованими вами принципам. Вкажіть загалом, якими прийомами необхідно користуватися на даному етапі роботи і чому. Розбийте розділ на окремі глави, присвячені більш дрібним етапам роботи або більш обмеженим періодами часу. У педагогічній методиці, як правило, даються ще й теми окремих занять із зазначенням використовуваних прийомів роботи, наочних матеріалів, попередньої роботи і т.д. Доречно привести і розгорнуті конспекти уроків та занять. Ті, хто працюватиме за вашою методикою, теми можуть придумувати і свої, але завдання вони будуть вирішувати ті ж самі, так що приклад їм просто необхідний.
5
Підготуйте зразки наочних матеріалів. Якщо це матеріали, які випускаються промисловим способом, дайте їх загальний список і окремий за кожного заняття. Якщо це ваші власні розробки, до методики необхідно докласти фотографії макетів або малюнки. Для методики, яку передбачається опублікувати в Інтернеті, можна підготувати і заархівувати комп'ютерну презентацію, яку ваші послідовники будуть викачувати з вашого сайту.
6
В кінці роботи вкажіть список літератури Для невеликих методичних розробок, присвячених вирішенню якоїсь однієї конкретної задачі, це може бути і не обов'язково. При написанні великих методик це бажаний зробити, тому що в будь-якому випадку ви користувалися працями своїх попередників хоча б для того, щоб зрозуміти, в чому вони були неправі.
Корисна порада
В кінці кожного розділу постарайтеся вказати очікуваний результат. Якщо ви вже апробували якісь методичні розробки, можна в додатку розповісти про початковому і кінцевому експериментах і діагностиці.