Як організувати кейтеринг.

Кейтеринг - виїзне ресторанне обслуговування. До його організації слід підійти з такою ж відповідальністю, як якщо б мова йшла про ресторані. Кейтеринг відрізняється відсутністю стаціонарної зони обслуговування, а також необхідністю доставки приготовленої їжі на територію споживача. Також є невелика специфіка у виборі страв - не всі вони благополучно можуть пережити транспортування і доготування на місці.
Вам знадобиться
  • - Бізнес-план;
  • - Маркетинговий план;
  • - Приміщення для виробництва;
  • - Обладнання;
  • - Персонал ;
  • - Продукти;
  • - Автомобіль.
Інструкція
1
Оберіть нішу, в якій збираєтеся працювати. І обслуговування весіль в орендованих замках, і організація доготовочних їдалень на території замовника - це все кейтеринг. Тому необхідно визначитися з нішею, в якій найбільш високий попит при відносно невеликому реченні. Вхід в нішу, де наявна досить сильних операторів, загрожує тим, що вам доведеться вести справжню конкурентну війну за увагу споживачів.
2
Складіть бізнес-план, в якому неодмінно відобразіть описову й фінансову частини. Якщо збираєтеся будувати кейтерингових бізнес на позикових коштах - прикладіть графік повернення кредиту. Виплати повинні бути підтверджені передбачуваними доходами. Додатково до бізнес-плану необхідний маркетинговий план, в якому відобразіть всі шляхи просування вашої компанії, а також - шляхи пошуку і залучення замовників.
3
Знайдіть приміщення під виробництво. Вимоги, що пред'являються до нього, практично нічим не відрізняються від вимог, що пред'являються до виробництва підприємства харчування із зоною обслуговування. У ньому також має бути розподіл на виробничу, підсобну та офісну зони. А виробнича зона - ділитися на холодний, гарячий, кондитерський та ін. Цехи. Складіть план-проект, купіть і розставте обладнання.
4
Найміть персонал. Розробіть меню. Залежно від позиціонування вашого кейтерингового бізнесу, це повинні бути переважно страви з банкетної подачею або ж, навпаки, демократична їжа повсякденного попиту. Незалежно від спеціалізації, кожне блюдо необхідно опрацювати і написати на нього техніко-технологічну карту. Після того, як меню буде готово, приступайте до оформлення дозвільної документації. Вже на цьому етапі, паралельно з отриманням дозволів, варто почати шукати замовників. Як у багатьох видах бізнесу, побудованих на сервісі і надання послуг, в кейтерінг гарне меню, висока технологічність і забезпечений збут - це 90 відсотків успіху.