Як виростити кота.

Ви завели в будинку тварина - кошеня чи дорослого кота . У будь-якому випадку, щоб він був здоровим і сильним, а також щоб вам разом було комфортно жити, треба правильно годувати його, привчити до туалету, створити йому сприятливі умови для життя і стежити за здоров'ям вихованця.
Вам знадобиться
  • - лоток для туалету;
  • - мисочки для їжі;
  • - гребінець для довгошерстих порід.
Інструкція
1
Коли тварина тільки з'явилося в будинку, дайте йому освоїтися. Нехай походить по кімнатах, все обнюхає. Але перший час багато рекомендують не пускати кота далі передпокою і туалету, де стоїть його лоток. Відразу покажіть коту, де знаходиться його туалет. Привчити його ходити, куди потрібно - одне з найголовніших умов утримання тварини в будинку. Якщо кошеня сходить мимо, то зберіть залишки і покладіть йому в лоток. Він зрозуміє, що потрібно робити свої справи там. Коли кошеня повністю освоїться з новим горщиком і не буде гадити де попало, можете відкривати доя нього інші кімнати. Кошенята, які до 3 місяців перебували з кішкою, як правило, самі вміють ходити в горщик, тому що кошма-мама їх привчила. Дорослий кіт, якщо він дістався вам від господарів, теж не повинен викликати такої проблеми.
2
Корм для кошеня. Щоб виростити кота , пашить здоров'ям, а що не має букет захворювань, потрібно правильно його годувати. Якщо вам ніколи, можете давати коту готові корми - але тільки дорогі і якісні професійні корми, а не дешеві суміші економ-класу, які всюди рекламуються. Професійні корми продаються тільки в зоомагазинах, в них входить весь набір поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Дешеві корми можуть зіпсувати вихованцеві здоров'я. Пам'ятайте, що якщо у вас кастрований кіт, то сухими кормами його краще не годувати, навіть самими якісними.
3
Якщо ви віддаєте перевагу готувати коту корм самі, то пам'ятайте, що натуральна їжа для кота повинна включати в себе м'ясні продукти, що не жирні і не сирі. Досить закип'ятити або ошпарити м'ясо, і можна давати його коту. Рибу не варто давати кастрованим кота м, а для всіх інших її краще відварити. Річкова риба містить дрібні кісточки, так що котик може вдавитися ними - краще не годуйте його такої небезпечної їжею. Раз чи два на тиждень можна давати коту варене яйце, також зрідка годувати його сиром або сиром. Молоко необхідно кошенятам, а дорослим тваринам давати його слід уже рідше.
4
Для довгошерстих порід кішок знадобиться гребінець, так як кіт, вилизуючи свою шерсть самостійно, багато проковтне і ризикує від цього захворіти.
5
Коли кіт підросте, він почне відчувати природну потребу, особливо навесні. Два варіанти, які не шкідливі для здоров'я кота : заплановані в'язки та кастрація. Деякі господарі думають, що кіт може потерпіти або дають йому гормональні препарати - і те, і інше дуже шкідливо для тварини. Якщо кіт не породистий, то прилаштувати кошенят може виявитися непросто. У цьому випадку кастрація - найгуманніший метод, що дозволяє вам спати спокійно ночами, а коту не мучитися.
6
Слідкуйте за здоров'ям тварини. Доросла здорова кіт повинен мати температуру 38-40 градусів, а пульс у нього від 100 до 120 ударів на хвилину. Якщо ви помічаєте, що з котом відбувається щось дивне, негайно звертайтеся до лікаря. У цих тварин метаболізм прискорений, тому всі хвороби протікають набагато швидше.
Зверніть увагу
Не можна годувати кота тими ж продуктами, які їсте ви. Сіль, перець, цукор і спеції шкідливі для кота, так само як і все смажене, мариноване, копчене.