Як дізнатися країну за штрих-кодом. визначити по штрих коду країну.

Штриховий код (barcode) був винайдений понад півстоліття тому і за цей час встиг прижитися практично у всіх країнах світу. Зашифрована в ньому інформація містить докладні відомості про товар і його виробника. Розшифрувати всі 13 або 12 цифр коду пересічному споживачеві досить складно, проте дізнатися країну, в якій було вироблено товар, цілком під силу.
Інструкція
1
Найбільш поширеним є 13-значний штрих-код, однак поряд з ним зустрічається 12-значний, який активно використовується в США і Канаді. Крім того, існують короткі 8-значні коди - вони характерні для великогабаритної продукції і є цілком допустимими. Відомості про країну-виробника зашифровані в самому початку коду - в перших двох або трьох цифрах. Списки штрих-кодів різних країн можна знайти у відкритому доступі в інтернеті, однак ви можете запам'ятати коди країн-виробників, продукція яких найбільш часто експортується в нашу країну.
2
Штрих-код товару, виробленого в США або Канаді, повинен починатися з цифр, що потрапляють в діапазон від 000 до 139. Французькі товари мають штрих-код, що починається з цифр 300-379. Товари з Німеччини можна обчислити за початковим цифрам штрих-коду, що потрапляють в проміжок від 400 до 440. Штриховий код 450-459, а також 49 належить японським товарам, а штрих-код, що починається з цифр 460-469, свідчить про те, що продукт виготовлений в нашій країні.
3
Штрих-код товарів з України починається з комбінації цифр 482, а білоруська продукція шифрується кодом 481. Штрих-коди речей, вироблених у Великобританії і Північної Ірландії починаються з числа 50 (500-509), а норвезькі товари маркуються числом 70 (700-709). Штрих-коди продукції, виробленої в Китаї, повинні починатися з числа 69 (690-695). Штрих-коди, що починаються з комбінацій цифр 977, 978 і 979 мають належати періодичним виданням, книгам і нотах. У цієї групи товарів країна-виробник не вказується.
4
У разі невідповідності інформації з штрих-коду заявленої країні-виробнику, не поспішайте бити тривогу, а уважно вивчіть упаковку. Можливо, даний товар був виготовлений на одному з дочірніх підприємств основного виробника, розташованому в іншій державі. Також можливий варіант, при якому засновниками підприємства є компанії відразу з декількох держав, а на штрих-коді вказано тільки одне з них.