Як зробити пляж.

Багато хто мріє про відокремленому пляжі , навіть якщо мова йде не про тропічних широтах, а про середній смузі. Особливо прикро, коли недалеко від дачного будиночка є глухе озеро, з усіх боків заросле чагарником і не має зручного виходу до води. Засмагати на березі такого водойми зовсім не комфортно. Велика кількість комарів і інших комах не дає розслабитися і отримувати задоволення під ласкавими сонячними променями. Але можна докласти трохи зусиль і зробити свій власний пляж.
Вам знадобиться
  • - Граблі;
  • - Лопати;
  • - Пісок;
  • - Дошки;
  • - Бетонні плити;
  • - Підйомний кран;
  • - Трактор;
  • - Столярний інструмент.
Інструкція
1
Виберете берег озера, який висвітлює ранковий і денний сонце. Бажано, щоб він трохи височів і не був заболочених. Якщо земля навколо озера піщана - це значно полегшить роботу, тоді як глинисті грунти, що затримують вологу, потребують дренажній системі. Перед тим як приступати до її створення, необхідно розчистити ділянку майбутнього пляжу від дерев і чагарників. Щоб не відчувати докорів морального спрямування - адже лісів залишається все менше і менше - висадіть кілька десятків молодих саджанців на узліссі неподалік. Це - досить хороший спосіб жити після вирубки дерев в ладу зі своєю совістю.
2
Запросіть водолазів для обстеження дна. Особливо важливо дізнатися про свій спуск у воду до глибини 2 м. Ідеальний варіант - піщане дно з елементами рослинного сміття. Його без великих витрат можна витягти, надавши дну підходящий рельєф. Якщо вхід в воду має різкий обрив - з цим складніше. Доведеться встановлювати понтони - містки, з яких можна буде купатися. Для дитячого пляжу, в такому разі, не обійтися без бетонних плит.
3
Засипте берег річковим піском. Щоб він не вимивався, бажано передбачити якісь захисні матеріали, які можуть стати прошарком між ним і грунтом. При бажанні можна скопати за допомогою трактора землю і засадити її газонної травою. Такий пляж буде набагато більш комфортним, але за трав'яним покриттям потрібен постійний догляд. До того ж воно легко витоптується. Можна, звичайно, зонувати пляж: основну площу зробити піщаної, а якісь зони - перетворити в газон або декорувати підносяться квітковими клумбами.
4
Передбачите елементарну інфраструктуру, як то туалет, кабінки для переодягання та місця, де відпочиваючі зможуть палити мангали. На жаль, це - данина часу і без приготування шашликів вже не обходиться жоден пляж. Щоб на вашому місці відпочинку був порядок, зробіть обов'язковою вимогою смажити шашлики тільки в спеціально відведених зонах.