Як визначити виразку шлунка. Як дізнатися виразка жілудка у тебе чи ні.

Щоб зрозуміти, чи є у вас виразка шлунка , слід протягом деякого часу проконтролювати свій фізичний стан, прислухатися до виникає дискомфорту, визначити його локалізацію і причини, уточнити ознаки захворювання. Це дозволить своєчасно звернутися до лікаря і уникнути тривалого і болісного лікування.
Інструкція
1
Запам'ятайте, коли з'являються найбільш сильні, ниючі, що давить, але не схваткообразного характеру болю. Зверніть особливу увагу на біль, що виникає через півгодини після прийому їжі або вночі. Часто при таких стійких болях полегшення приносить блювота, яка виникає без попереднього їй відчуття нудоти.
2
Якщо у вас є описані в першому пункті симптоми, то далі обов'язково визначте локалізацію болю. При виразці шлунка вона відчувається праворуч на рівні нижнього ребра або зверху живота в області мечоподібного відростка. При таких тривалих болях можете лягти на живіт, тоді вони поступово пройдуть. Визначити виразку шлунка дозволяє також сезонність болів, які характеризуються весняним і осіннім загостренням.
3
Не забудьте виміряти температуру, яка не повинна бути підвищеною. Нормальна температура тіла людини знаходиться в інтервалі від 36,4 до 36,7 градусів Цельсія. Визначте і масу тіла, яка при виразковій хворобі шлунка значно знижується.
4
Про можливі проблеми зі шлунком задумайтесь і при мучить вас печії або кислої відрижки (але не тухлим), а також частих затримках стільця. До цих симптомів нерідко приєднується непомірне відчуття голоду і підвищений апетит, одночасно з яким виникає непереносимість жирної або гострої їжі. Відрази або повної відмови від їжі немає навіть після блювоти.
5
Визначити виразку шлунка допоможуть і непрямі ознаки: швидка стомлюваність, підвищена пітливість, запаморочення і сильна слабкість, інтенсивне слинотеча, неприємне відчуття гіркоти в порожнині рота вранці, психологічний дискомфорт ( нервова збудливість або сильна пригніченість, депресія).
6
При наявності вище перерахованих симптомів для підтвердження діагнозу зверніться до лікаря за напрямками на фіброгастроскопію і аналіз шлункового соку. Ендоскопічне дослідження дозволить не тільки підтвердити наявність виразкового дефекту слизової шлунка , але й визначити його локалізацію.
При виразці порушується цілісність слизової шлунка або дванадцятипалої кишки. При глибокому ураженні процес вражає тканини. Присутні певні симптоми, що залежать від місця розташування виразки. Точну діагностику проводить лікар-гастроентеролог.
Інструкція
1
При наявності виразки в шлунку вас можуть турбувати болі після їжі, відчуття переповненості, нудота, блювота. Надмірний вміст соляної кислоти викликає збурення, порушується травлення, можуть бути присутніми інші неприємні симптоми в епігастральній ділянці. Якщо уражена слизова або тканини дванадцятипалої кишки, болі найчастіше турбують натщесерце. Після прийому їжі ви відчуваєте деяке полегшення.
2
Лікар не може поставити точний діагноз, спираючись тільки на ваші скарги і суб'єктивні відчуття. Тому вам призначать апаратне та інструментальне обстеження, щоб підтвердити або спростувати Можливий діагноз.
3
Найбільш точний вид обстеження - езофагогастродуоденоскопія, або гастроскопія (ЕГДС). Вам проведуть діагностику в амбулаторних умовах за допомогою ендоскопа. Гнучка вузька трубка з оптичним приладом на кінці легко проходить по всьому стравоходу. При необхідності за допомогою даного виду обстеження лікар проводить біопсію, бере маленький шматочок ураженої тканини для гістологічного обстеження. Проведене обстеження дає можливість поставити точний діагноз. За часом езофагогастродуоденоскопія проводиться не більше 5 хвилин.
4
При необхідності вам призначити ультразвукову діагностику (УЗД) або рентгенографію з використання контрастної речовини, що дозволяє повністю оглянути шлунок і дванадцятипалу кишку.
5
Точна діагностика включає в себе копрограми, аналіз крові на антитіла до Хелікобактер пілорі, опісторхів, аскарид, а також на наявність онкомаркерів.
6
Достовірні результати обстеження можна отримати, якщо ретельно підготуватися до них. Підготовка полягає в дотриманні дієти протягом 7-10 днів, щоб шлунково-кишковий тракт був максимально вільний від їжі.
7
На підставі отриманих результатів медичного обстеження вам поставлять точний діагноз.