Як написати в книгу скарг.

Хамство, обвіс і обрахування, а також інші недоліки, з якими ми, на жаль, нерідко стикаємося в магазинах, викликають бажання відреагувати на них не тільки усно, а й офіційно зафіксувати порушення ваших прав. Зробити це можна за допомогою книги відгуків і пропозицій, або книги скарг, як її прийнято називати. Як же викласти свою скаргу в даній книзі?
Інструкція
1
Книга скарг повинна знаходитися на інформаційному стенді у вільному для відвідувачів магазину доступі. Проте, якщо її немає в поле вашого зору, сміливо вимагайте книгу у будь-якого співробітника магазина. Відмова в наданні книги скарг - це адміністративне правопорушення, тому якщо книгу вам не дають, пригрозите написати заяву в Росспоживнагляд або суспільство по захисту прав споживачів. Відмовки продавців про те, що книга скарг нібито тимчасово передана на перевірку або для зняття копій - це брехня, по закону книга не може вилучатися з магазину.
2
Окрім самої книги скарг вимагайте створення вам необхідних умов для внесення запису в неї: адміністрація магазину повинна надати вам стілець, стіл і ручку, щоб ви змогли зробити такий запис.
3
При цьому від вас адміністрація магазину нічого вимагати не має права: ні пред'явлення документів, що засвідчують особу, ні пояснення причин, за якими ви вирішили написати свою скаргу.
4
Форма записи в тужливу книгу - довільна. Намагайтеся викласти суть своїх претензій до магазину коротко і ясно.
5
Крім запису ви можете залишити свої контактні дані, зокрема й ваш домашню адресу - в цьому випадку в п'ятиденний термін адміністрація магазину зобов'язана повідомити вам про заходи, вжиті за вашою скаргою. Розгляд вашої скарги можна проконтролювати, просто заглянувши через пару днів в ту ж тужливу книгу , в ній адміністрація магазину повинна відобразити відомості про розгляд скарги по суті.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що книга скарг - офіційний документ, стан якого контролюється перевіряючими органами, зокрема, Росспоживнаглядом, тому якщо щось в роботі магазину вас не влаштовує, сміливо вимагайте: «Дайте книгу скарг!»