Як побудувати підлогу в будинку.

У сучасних міських квартирах рідко настилають дерев'яний дощатий пол , віддаючи перевагу паркету, ламінату, лінолеуму. А ось в заміських будинках, котеджах, дачних будиночках деревина і раніше в ціні. Екологічно безпечний, теплий, красивий пол не скрипить, зручний у відході і легко ремонтується. Як правильно укласти дощатий пол ?
Вам знадобиться
  • - дошка для підлоги
  • - брус для лаг
  • - цвяхи
  • - клини
  • - молотки
  • - спеціальні скоби для згуртовування дощок
Інструкція
1
З особливою ретельністю підійдіть до вибору дощок для настилу і дерев'яних лаг. Самої міцною і зносостійкого деревиною для цих цілей вважається сосна, ялиця, ялина, кедр, модрина. Якщо ви плануєте покривати пол лаком, можна вибрати дубові дошки: у них гарна текстура. Деталі обов'язково повинні бути добре просушені, так як вологі надалі обов'язково пожолобляться.
2
І лаги, і дошки (з вивороту) просочіть водорозчинними антисептиками, наприклад, фторидом і сульфатом натрію, кремнефторід амонію або фторсилікат амонію (в пропорціях, рекомендованих продавцями-виробниками). Вони захистять ваші дерев'яні конструкції від гниття, вогню, комах-вредітелей.В деяких випадках необхідно також запастися деревостружкових і деревоволокнистих плит. Їх обробляти не треба - підготовка для експлуатації пройшла на заводі.
3
Настилання пол ов починається з підготовки основи. На перекриття із залізобетонних панелей укладають лаги товщиною 40-50 мм. Відстань між лагами - 40-50 см. Дошки, як правило, мають такі розміри: товщина 22 - 37 мм, ширина 12-15 см. Добре, якщо довжина дощок для настилання дорівнює довжині приміщення. Якщо дошки коротше, при укладанні важливо врахувати наступне: стики з торця дощок повинні припадати на лагі.Раньше плити залізобетонних перекриттів покривали особливими мастиками на основі бітуму, зараз ис пол ьзуют рулонний гідроізоляційний матеріал гідростеклоізол. При укладанні він повинен "набігати" на стіни на певну висоту (не менше 5 см). Гідроізоляція особливо важлива, якщо бетонні плити вологі.
4
Найзручніші в облаштуванні пол а шпунтовані дошки. Їх випускають довжиною від 1 до 5 м. При закупівлі врахуйте, що на відходи треба запланувати мінімум 10% від загальної потреби. Чим більше передбачено відстань між лагами, тим товщі повинні бути пол ові дошки. Усталена норма така: якщо відстань між брусками-підставами - 40 см, вибирається дошка товщиною в 22 мм.Настілаются дошки перпендикулярно лагам з невеликим проміжком біля стіни (дерево може розбухнути при надмірній вологості). Після укладання чотирьох дощок по всій довжині кімнати, поєднавши гребені з пазами, їх згуртовують за допомогою клинів, молотків і спеціальних скоб. Потім кожну дошку прибивають до кожної лагу двома цвяхами. Цвяхи забиваються в гребінь дошки з нахилом в 45 ° .Довжина цвяхів повинна перевищувати товщину дощок в 2-2,5 рази. Завершують укладку пол а закріпленням плінтусів.
Зверніть увагу
Не приступайте до укладання підлоги відразу після закупівлі дощок. Тиждень вони повинні побути в тому приміщенні, де будуть настилатися. За цей час температура і вологість деревини прийде у відповідність з кліматичними параметрами житла.
Корисна порада
В якому напрямку укладати дошки? Якщо в приміщенні є вікна - тоді в сторону світлових потоків, немає вікон (коридори, комори) - по напрямку руху.
У багатьох житлових і громадських приміщеннях все частіше будують теплі підлоги . Тепла підлога обов'язково влаштовують в групах в дитячому садку. Будинки тепла підлога знайде застосування в спальні, дитячої, у ванній, на балконі, якщо той приєднаний до житловій кімнаті. Тепла підлога може бути електричним, або підключеним до водяного опалення.
Інструкція
1
Принцип роботи електричного статі в перетворенні електроенергії в тепло. У процесі роботи нагрівальний елемент нагріває стяжку з цементу і піску, або безпосередньо підлогове покриття.
2
Основні елементи теплої підлоги - це нагрівач, мати або кабель, термостат і датчик температури. Складність монтажу електричного пода не вище, ніж монтаж електропроводки в стінах.
3
Вибір комплекту теплої підлоги залежить від площі і типу приміщення. Враховується при цьому тільки корисна площа, яка не зайнята технікою та меблями. Саме тому ви заздалегідь повинні знати, де це все у вас буде стояти. Однак, щоб теплі підлоги стали основним джерелом тепла, нудно, щоб вони охоплювали не менше 70% площі приміщення. У цьому випадку потужність підлоги повинна бути 150-170 Вт/м2. У випадку, якщо тепла підлога прокладають в заставленій меблями кімнаті, то потрібно подбати про додаткове опаленні. При цьому потужність статі розраховують виходячи з 110 Вт/м2.
4
Якщо тепла підлога прокладають на кухні або в спальні, то його потужність повинні бути не менше 110 Вт/м2. Якщо у ванній або лоджії, то не менше 140 Вт/м2. Краще брати систему з невеликим запасом, щоб підлога не працював на межі своїх можливостей, а значить не зносився завчасно.
5
Перед установкою статі, проводять окрему лінію для підлоги від щитка з використанням УЗО, якщо неможливо провести заземлення. Кінці проводів живлення зводять в настановної коробці, в яку потім кріпиться терморегулятор. Коробка стандартна діаметром 6,8 см. Коробку закріплюють в стіні і від неї вниз штробят стіну на глибину і ширину, достатню для приміщення 2 гофротруб діаметром 20 мм. У цей штроб будуть прокладені відводять дроти і термодатчик.
6
На очищене від будівельного сміття бетонну основу укладається шар теплоізоляції, в якому вирізують отвори для контакту статі зі стяжкою. Потім через кожні 30-50 см кріпиться монтажна стрічка до бетонної поду за допомогою дюбелів. Ця відстань залежить від кроку укладання. Його розраховують за формулою h = (S • 100)/L. При цьому S - площа приміщення, що обігрівається, а L - довжина кабелю.
7
Коли визначений крок, кабель закріплюють на монтажній стрічці відгинаються пелюстками. Гофротрубу датчика слід ізолювати щоб уникнути попадання розчину. Якщо кабель двожильний, то його не потрібно повертати, якщо ж кабель одножильний, то буде потрібно повернути його в коробку. Треба сказати, що двожильний кабель більш надійний, хоч і коштує дорожче. Після кладки, слід підключити дроти і перевірити работу..Поверх кабель заливають цементно-піщаної стяжкою завтовшки 5 см і залишають до повного тужавіння (4 тижні).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=87XONJlv1YU