Як поливати квіти взимку.

Початківці квітникарі не дуже-то вдадуться в тонкощі поливу квітів. Якщо в інструкції, що додається в горщика з рослиною, написано «поливати 2 рази на тиждень», то так і поливають. Між тим, потреби в догляді та поливі влітку і взимку у рослини абсолютно різні.
Вам знадобиться
  • - лійка;
  • - пульверизатор;
  • - ємність для відстоювання води.
Інструкція
1
Як поливати Взимку рослини впадають в сплячку. Їхні життєві процеси сповільнюються, зростання практично зупиняється. Якщо вони й потребують поливу, то не частіше 2 разів на місяць. Виняток - квітучі рослини. Кактуси і сукуленти, мають у листках достатній запас вологи і часто «зимуючі» на балконах при температурі 5-8 градусів Цельсія, взимку поливають не частіше, ніж 1 раз в 2-3 місяці. Цибулинні рослини, в зимовий період йдуть на спокій, взимку не поливають. Підгодовувати рослини в холодну пору року також не можна.
2
Чим поліватьДля поливу рослин використовують воду кімнатної температури 18-20 градусів. Ні в якому разі не поливають квіти водою з-під крана, а спочатку наливають її в ємність і дають настоятися і зігрітися. Лише потім воду акуратно виливають з лійки під корінь растенія.Для ніжних тропічних квітів (селагинелла, маранта та інші) взимку показано регулярне обприскування з пульверизатора, оскільки через роботу опалювальних приладів в зимову пору року в квартирах знижена вологість. Виходом може стати придбання побутового зволожувача повітря.
3
Коли поліватьВремя поливу також має значення. Як правило, в літній час квіти поливають ввечері і рясно, а взимку - вранці і помірно.
Корисна порада
Початківці і навіть досвідчені квітникарі часто втрачають свої рослини саме взимку і саме внаслідок неправильного поливу. Точніше, вони попросту заливають квіти. Ознаки «переливу»: - пожовтіння, в'янення, засихання листків при тому, що грунт в горщику мокра; - поніканіе листя, поява на них м'яких або підгнилих ділянок; - поява цвілі на квітах; - опадання лістьев.Методіка порятунку: вийняти рослину з горщика разом із земляною грудкою, просушити протягом 2-4 днів, потім знову посадити в горщик. Надалі ця рослина потрібно поливати з особливою обережністю. Якщо є необхідність, перед посадкою слід видалити пошкоджені, підгнилі коріння.