Як закріплювати нитку при вишиванні.

При вишиванні необхідно закріплювати нитка , але такий вузлик як в шиття, для вишивання неприйнятний. Вузли можуть деформувати тканину, розтягнути або зробити її горбистою. При виконанні стібків нитки можуть чіплятися за вузлики, та й можливості розпустити неправильно зроблений візерунок у вас вже не буде. Кінчик нитки потрібно закріплювати спочатку роботи і в міру того, як нитка закінчується. У досвідчених майстринь є кілька способів закріплення нитки.
Вам знадобиться
  • - вишивальна голка;
  • - нитки;
  • - п'яльці.
Інструкція
1
Спосіб «петля». Підходить в тому випадку, якщо в роботі беруть участь парна кількість ниточок. Наприклад, при роботі з нитка ю в два складання, відріжте одинарну нитка завдовжки більше в два рази ніж ви зазвичай використовуєте. Складіть її навпіл і заправте у вушко голки два обрізаних кінчика. На протилежному кінці нитки вийде петля. Вколіть голку з виворітного боку і протягніть нитку так, щоб з вивороту залишилася петелька. Проколіть тканину з лицьового боку і на вивороті просмикніть голку в петлю. Нитка підтягніть. Вийшла закріпка.
2
При роботі з непарною кількістю ниточок можете примі нитка спосіб «без вузлика». Вколіть в тканину голку в 1-2 см від початку. Залиште вільним хвостик нитки. Почавши вишивати, стежте, щоб стібки (хрестики) перекрили вільний хвостик нитки. Після того як стібки будуть виконані, що залишився кінчик просто обріжте. Стібки надійно будуть тримати кінець нитки.
3
Спосіб «з вузликом». Цей спосіб відрізняється від вищеописаного тільки тим, що на кінчику нитки зав'язується тимчасовий вузлик. Він не дає нитці втекти при різкому русі руки вишивальниці. Після того як хвостик буде закріплений, вузлик обов'язково Розв'яжіть. Слідкуйте за тим, щоб вузол не опинився під стібками.
4
З непарною кількістю ниток, можна закріпити кінчик, виконавши кілька невеликих стібків на канві, які потім перекриються основним візерунком. Стежки робіть дрібними і закривайте їх нитка ю того ж кольору.
5
Якщо стібки не перекрили кінчик нитки або ви забули про нього, можна закріпити нитка , пропустивши її на вивороті під уже виконаними стежками. Хвостик повинен пройти як мінімум під п'ятьма хрестиками. Якщо нитка досить слизька і тікає з-під стібків, можна перехлестнуть її навколо другого або третього стібка.
6
Як тільки нитка закріплена, все вилазять кінчики ображати щільно до тканини. Це не дасть виворітного стороні до кінця вишивки розпушити як махровий рушник. Також кошлаті кінці не будуть вилазити на лицьову сторону при виколювання голки поруч з ними.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, не варто ховати кінчик темної нитки під світлими стежками. Це може призвести до того, що на лицьовій стороні ці темні ділянки будуть просвічуватися.