Як переходити болото.

Плануючи туристичний похід або виїзд на полювання, ви повинні ретельно вивчити детальний план місцевості та скласти маршрут, що дозволяє обійти болота стороною. Але якщо дане природне перешкоду все-таки буде лежати на вашому шляху, не полінуйтеся ретельно підготуватися до переходу через нього.
Вам знадобиться
  • міцний довгу жердину або жердина, саморобні болотоходи, дрібні речі для створення міток.
Інструкція
1
Перед переходом через болото огляньте вміст свого рюкзака. Речі, які можуть бути зіпсовані вологою, упакуйте в поліетиленові пакети і покладіть в самий центр рюкзака, обклавши іншими речами. Потім щільно застебніть весь одяг і заправте штани в взуття - так ви зменшите ризик зачепитися за будь-які перешкоди і ускладнити прохід через болото . Також слід послабити лямки рюкзака, щоб в екстреній ситуації можна було легко звільнитися від цього вантажу.
2
Перед переходом бажано оглянути болото з більш високої точки - з пагорба або з дерева. Потрібно намітити найбільш безпечний шлях і визначити орієнтири, у напрямку до яких ви будете рухатися. Якщо ви подорожуєте в групі, де є більш досвідчений турист, краще довірити попередню розвідку місцевості саме йому. Крім того, саме він повинен буде перетинати болото першим, а всі інші будуть рухатися за ним.
3
Якщо є можливість, спорудити з підручних матеріалів болото ходи. Для цих цілей чудово підійде береста, з якої можна зробити подобу укорочених лиж і прикріпити їх до взуття. Крім того, обов'язково запасіться довгим міцним шостому або жердиною - цим пристосуванням ви будете вимірювати глибину, а в разі небезпеки воно допоможе утриматися на поверхні вам або комусь із ваших товаришів. Також бажано взяти з собою трохи гілок і хмизу, щоб у разі необхідності загатити болото . І нарешті, вам потрібно буде запастися чимось, що зможе послужити яскравими мітками: це можуть бути невеликі ганчірки або шматки бинта.
4
При переході через болото рухайтеся дуже повільно і обережно. Якщо ви подорожуєте в групі, то дотримуйтеся дистанції і намагайтеся не ступати слідами йдуть попереду, особливо якщо болото топке. Ви можете пересуватися по купинах, але тільки якщо вони не дуже високі, інакше ви ризикуєте втратити рівновагу. Крім того, при русі через болота ви можете чіплятися за дерева або чагарник і ставити ноги ближче до основи стовбура. Якщо один з ваших товаришів провалився в болото , постарайтеся загатити місце навколо нього прутами або гілками і протягніть йому жердину.
5
Відзначайте безпечний нехай через болота тими предметами, які ви підготували для створення міток і запам'ятовуйте вибрані для руху орієнтири. Це допоможе вам легко знайти зворотний шлях і не заблукати в пошуках виходу.