Як перенести сайт на інший домен. Як перевести домен на себе.

Домен є одним з основних активів web- сайта. Звучне, красиве і добре запам'ятовується доменне ім'я може стати однією зі складових успіху ресурсу. Часто трапляється так, що інтернет-проект створюється на домені, аж ніяк не викликає захоплення. Але він раптом "вистрілює", знаходячи більшої популярності. Тоді власники ресурсу можуть купити більш відповідне ім'я і перенести сайт на інший домен. Проте подібний процес загрожує втратою істотної частини аудиторії. Хоча, серйозно підійде до питання, можна звести ризики до мінімуму.
Вам знадобиться
  • - доступ до адміністративної панелі CMS сайту;
  • - доступ до панелі управління аккаунта хостингу, на якому знаходиться сайт;
  • - доступ до панелі управління доменом, на який буде перенесений сайт ;
  • - доступ до інтернету;
  • - сучасний браузер;
  • - програма ftp-клієнт;
  • - опціонально: доступ до сервера сайта по протоколу SSH, SSH-клієнт.
Інструкція
1
Помістіть на сайті повідомлення про майбутнє перенесення. Вкажіть домен, на який буде переміщений сайт, а також дату і час, коли будуть проводитися відповідні роботи. Варто розмістити повідомлення за кілька днів перед фактичної зміною адреси. Це дозволить ознайомитися з інформацією про перенесення більшій кількості користувачів, а також створить запас часу, необхідний для делегування нового домена.
2
Додайте домен, на який буде переноситися сайт, в список доменів хостинг-аккаунта. Це можна зробити в панелі управління. В результаті на сервері буде створена відповідна структура каталогів, записи про домен будуть додані на сервер DNS, а також домен буде введений до складу підтримуваних хостів http-сервера.
3
Змініть список DNS-серверів нового домену. Дізнайтеся адреси DNS-серверів, обслуговуючих домени сервера, на якому розташований сайт. Зазвичай дана інформація наводиться на сайті хостера, або в панелі управління хостинг-аккаунтом. Зайдіть в панель управління доменом (розташована на сайті реєстратора або реселлера). Змініть список DNS-серверів. Збережіть зміни.
4
Дочекайтеся делегування домену з новим списком DNS-серверів. Як правило, зміна інформації на кореневих DNS-серверах зони відбувається один раз в 6-8 годин. Також може знадобитися час на оновлення інформації на кешируєтся DNS-серверах вашого провайдера.
5
Переконайтеся, що на ім'я домена можливий доступ до сервера, на якому розташований сайт, по протоколу HTTP. Для цього помістіть в папку, що є кореневим каталогом сайта, тестовий html-файл і зробіть його завантаження в браузері.
6
Розпочніть переносу сайта на новий домен. Закрийте доступ до структур каталогів, відповідних старому і новому домену, за допомогою basic-авторизації. Вимкніть завдання chron. Зробіть резервні копії баз даних і файлів сайта.
7
Перенесіть сайт. Скопіюйте або перемістіть всі файли сайта з каталогу, відповідного старому домену, в каталог, відповідний новому домену з повним збереженням структури директорій. Це зручно робити, підключившись до сервера по SSH. Якщо такої можливості немає, скопіюйте файли на локальний комп'ютер по FTP, а потім вивантажите їх по FTP з локального комп'ютера в нову папку на сервер. При цьому може знадобитися установка прав доступу до файлів і папок відповідно до їх значеннями в старому каталозі. Виправте конфігураційні файли CMS відповідно до її новим розташуванням на сервері. Зайдіть в адміністративну панель сайта і змініть параметри конфігурації, якщо це потрібно.
8
Завершіть перенос сайта. Перевірте, чи коректно працює ресурс на новому домені. Видаліть копії файлів сайта (якщо виконувалось їх копіювання, а не перенесення) з каталогу, відповідного старому домену. Налаштуйте посторінкову переадресацію зі старого домену на новий. Вимкніть basic-авторизацію для доступу до старого і нового сайту.
Платні хостинги зазвичай забезпечують досить високу якість послуг. Тим не менш, іноді власнику сайта доводиться замислюватися про те, щоб скористатися іншим ресурсом. Знаючи, як відбувається «прив'язка» сайту до хостингу, ви зможете змінювати постачальника даних послуг з мінімальним перервою в роботі сайту.
Інструкція
1
Слід знати, що перевести сайт на інший хостинг ви можете тільки в тому випадку, якщо є власником доменного імені, під яким працює ваш інтернет-ресурс. Якщо у вас є домен, знайдіть новий хостинг, що задовольняє всім вашим вимогам, і оплатіть його послуги на пару місяців. Цього часу вистачить, щоб перевірити якість надаваних хостингом послуг.
2
Зареєструвавшись на хостингу, знайдіть в його довідкових матеріалах інформацію про імена DNS-серверів. Саме за цими даними проводиться зіставлення доменного імені та конкретного хостингу. Імен зазвичай два.
3
Зайдіть на сайт реєстратора належить вам доменного імені, введіть ваші логін і пароль (вони повинні у вас бути), увійдіть в панель управління доменом. Знайдіть поля з іменами DNS-серверів і замініть старі імена новими. Збережіть зміни.
4
Процес зіставлення домену та хостингу займає близько доби. За цей час викладіть копію вашого ресурсу на новому хостингу, всі файли сайту розмістіть в папці public_html. Після завершення процедури «прив'язки» ваш сайт почне відкриватися за колишньою адресою, але розміщений вже буде на новому місці. На час переїзду сайту рекомендується розмістити на його головній сторінці повідомлення про можливе тимчасове перерві в роботі.
5
В тому випадку, якщо ви створювали сайт на безкоштовному хостингу і користувалися наданим вам доменом, безболісно перенести ресурс на інше місце не вийде. Аналогічна ситуація виникає і в тому випадку, якщо ви дозволили хостеру зареєструвати вам домен. Ви не можете перебратися на інший майданчик, так як домен, яким ви користувалися і за реєстрацію якого заплатили, належить хостеру. Ніколи не погоджуйтеся на такі пропозиції, реєструйте домен самі.
6
Для того, щоб перевести такий сайт на інший хостинг, спочатку зареєструйте нове доменне ім'я. Потім скачайте всі сторінки сайту на комп'ютер і відредагуйте їх за допомогою будь-якої зручної програми, яка вміє працювати з HTML. Вам буде потрібно в режимі автозаміни поміняти першу частину всіх посилань, замінивши її новим доменним ім'ям. Додайте сторінки сайту на хостингу, «прив'яжіть» до нього новий домен. Перевірте працездатність сайту. Приберіть всі сторінки старого сайту і замість них, за адресою головної сторінки, помістіть оголошення про переїзд на новий домен до його вказівки.