Як застосовувати "Арбідол".

В розпал епідемії грипу організму як ніколи потрібна допомога з поза. В якості иммуномодулирующего і противірусного засобу лікарі часто призначають Арбідол . Препарат добре зарекомендував себе і як ліки для боротьби з хворобою, і як засіб для профілактики.
Інструкція
1
Препарат випускається в дозуванні 50 мг і 100 мг. Завдяки цьому, він підходить для різних вікових груп. Найчастіше Арбідол призначається при імунодефіциті, в комплексній терапії пневмонії, хронічного бронхіту, грипу та інших ГРВІ. У дітей старше двох років ліки застосовується в якості додаткового при гострих кишкових інфекціях та з метою профілактики післяопераційних ускладнень.
2
У різних ситуаціях призначається різна дозування Арбідол а. При контакті з хворим на грип та іншим ГРЗ слід якнайскоріше почати неспецифічну профілактику. Дітям до 6 років слід пити по одній капсулі препарату в дозуванні 50 мг, віком від 6 до 12 років призначається одна капсула Арбідол а 100 мг, але можна замінити її двома капсулами меншою дозування. Особи старше 12 років можуть приймати одноразово до 200 мг препарату. Двотижневий курс, під час якого щодня вживається по одній дозі ліки, дозволяє уникнути зараження і зміцнює імунітет.
3
Якщо ви не контактували з хворим на грип та ГРЗ, але в місті відзначається висока захворюваність, слід приймати Арбідол як профілактичний засіб, але вже за іншою схемою. Дозування препарату для всіх вікових груп залишається тією ж, що і при контакті з хворим, але ліки в цьому випадку приймається двічі на тиждень протягом трьох тижнів.
4
Якщо ви все-таки захворіли, призначається лікувальна схема прийому ліків. В цьому випадку Арбідол приймається кожні 6 годин протягом п'яти діб. Дозування залишається колишньою: до 6 років - 50 мг, від 6 до 12 років - 100 мг, у більш старшому віці - 200 мг на один прийом.
5
Ефект від прийому препарату найбільш виражений, якщо пити його перед їжею. Капсулу приймають цілими, запиваючи великою кількістю води.
Зверніть увагу
Проконсультуйтеся з фахівцем, перш ніж починати терапію Арбідолом. В деяких випадках можливі алергічні реакції або індивідуальна непереносимість ліки. Дані явища вимагають негайної відміни препарату.
Після відкриття механізму дії вірусів створено достатню кількість ефективних противірусних препаратів, що впливають на ці мікроорганізми і руйнують їх життєвий цикл. Одним з таких препаратів є «Арбідол».
Інструкція
1
Цей препарат пригнічує дію на віруси грипу типів А і В, блокує і перешкоджає їх проникненню в клітини організму. Одночасно препарат має імуномодулюючу дію - підвищує стійкість організму до вірусних захворювань, знижує ймовірність розвитку ускладнень і переходу запального процесу в хронічну форму.
2
При лікуванні вірусної пневмонії «Арбідол» призначається в складі комплексної терапії. Ефективний цей препарат і при ротавірусної інфекції, в цих випадках доцільний паралельний прийом препаратів-імуномодуляторів «Афлубін», «Іммунал».
3
Препарат «Арбідол» випускається у формі капсул і таблеток. Починати прийом препарату потрібно на ранніх стадіях захворювання, коли активність вірусу висока, а імунна система організму ще не може нейтралізувати його самостійно.
4
Вчасно розпочате лікування здатне значно скоротити період хвороби. Для цього препарат слід приймати за певною схемою. При своєчасно розпочатому прийомі препарату в лікуванні ГРЗ позитивний ефект відзначається вже через 2 дні.
5
«Арбідол» можна призначати дітям з 2-х річного віку. При цьому дозування препарату повинна становити не більше 50 мг х 4 рази на день. Дітям з 6-12 років можна приймати 100 мг х 4 рази на день; для дорослих норма прийому «Арбідолу» 200 мг х 4 рази на день, проміжки між прийомами препарату потрібно зберігати рівними.
6
Приймати «Арбідол» слід перед їжею, запиваючи таблетки водою. Капсули випускаються в підвищеному дозуванні, тому при необхідності потрібно перерахувати дозу прийому: при лікуванні дорослих зручніше використовувати капсули, а для дітей - таблетки.
7
Якщо з якої-небудь причини прийом препарату довелося пропустити, збільшувати дозу не потрібно, це може надати небажаний токсичний вплив на печінку та нирки.
8
Під час вагітності та годування груддю «Арбідол» приймати не рекомендується, щоб уникнути небажаних наслідків для дитини. Для лікування ГРВІ краще скористатися препаратами, діючими безпосередньо на слизову оболонку носа і глотки: назальні краплі, спреї та мазі. В подібних випадках питання про прийом цього препарату повинен вирішувати лікар, зваживши всі за і проти.
9
Протипоказанням до прийому препарату служить індивідуальна непереносимість його компонентів, серцево-судинна патологія у вираженій формі, ниркова та печінкова недостатність.
Корисна порада
При передозуванні «Арбідолу» можливий розвиток діареї, блювоти, головного болю. В таких випадках потрібно промити шлунок та прийняти активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги хворого.