Як вирішувати олімпіадні задачі.

Олімпіадні задачі зазвичай бувають підвищеної складності, тому до них слід підготуватися особливо ретельно. У рішенні проявите кмітливість, винахідливість. Уважно читайте умову задачі , адже досить часто в самому умови прихований правильну відповідь - треба тільки постаратися його побачити.
Інструкція
1
Найчастіше логіка рішення олімпіадних задач досить проста, треба лише вибрати правильний напрямок міркувань. Якщо у вас кілька варіантів рішень, і ви не знаєте, який з них вибрати - зверніться до малюнка. Накресліть схематично умова задачі і всі можливі варіанти її вирішення. На аркуші паперу ви побачите, як вимальовується ваш хід міркувань, і вам буде легше прийняти вірне рішення.
2
Задайтесь метою вирішувати задачі підвищеної складності щодня. Вирішуйте задачі з власної ініціативи, не чекаючи вказівки шкільного вчителя. Так ви будете розвивати своє логічне мислення і наб'єте руку на складні задачки. Адже, часто алгоритм вирішення олімпіадних завдань повторюється з задачі до задачі.
3
Подивіться в книжкових магазинах спеціалізовану літературу по олімпіадних завдань. Зараз на книжкових полицях можна знайти дуже багато і різних за рівнем складності задачников. Постарайтеся вибрати для себе той підручник, який більше за інших підходить вам (не легкий, але і не занадто складний), і подивіться, щоб в книзі розбиралися докладно рішення задач. Інакше, ви ризикуєте вирішити самостійно задачу неправильно, адже перевірити вас буде нікому.
4
Якщо перед вами лежить умова олімпіадної задачі , яке здається не вирішуваних, то скористайтеся методом від «зворотного». Спробуйте підставити в умову задачі кілька варіантів відповіді, і подивіться, чи складеться вся «картина» задачі цілком чи ні.
5
Заздалегідь підготуйте шпаргалки - маленькі підказки з формулами, теоремами, тезами і т.п. Зазвичай ми звертаємо увагу на вивчення складних задач, їх алгоритми рішення. В момент, коли ми переживаємо стрес, вирішуючи складні задачі і знаючи, який висить на нас тягар відповідальності (захист честі школи, можливість вступу до інституту), з голови можуть «вилетіти» найпростіші, базові формули. Тому підстрахує себе маленькими підказками, поклавши їх в кишеню піджака, наприклад.