Як запалити багаття.

У поході або подорожі часто виникає необхідність запалити багаття . У суху літню погоду достатньо однієї іскри, щоб вогонь спалахнув. Але, як це зазвичай буває, ніж полум'я потрібніше, тим складніше його розпалити. Особливо якщо ви і ваші речі вже промокли. Що ж потрібно зробити, щоб запалювання багаття в поході Герасимчука нерозв'язною проблемою?
Вам знадобиться
  • - сірники або запальничка,
  • - дрова,
  • - розпалювання.
Інструкція
1
По-перше, ще до походу подбайте про те, чим ви будете запалювати багаття . Традиційно для цього використовують сірники і газові запальнички. У кожного з цих способів є недоліки: сірники - відволожуються, запальнички не працюють при низькій температурі. В ідеалі з собою слід брати кілька коробок сірників в окремих непромокальних пакетах і кілька запальничок. У деяких спеціалізованих магазинах продають особливі туристичні сірники, які горять довше і сильніше. Якщо є можливість - можна придбати їх.
2
На стоянці в першу чергу потрібно подбати про розтопленні. Малодосвідчені туристи вважають, що для розтоплення найкраще підходить папір. Це не так. Папір швидко спалахує і прогорає, не встигаючи підпалити дрова. Набагато більше для розпалювання багаття підходять сухі нижні гілки ялини, які практично не промокають навіть в сиру погоду. Також для розтоплення можна використовувати бересту або кору їли, відірвану в місці старої рани, де багато смоли.
3
Яким чином формувати багаття . Спочатку кладемо підпал, на неї - тонкі сухі палички і гілочки. Дрова для багаття навколо розпалювання зазвичай укладають двома способами - у формі куреня або колодязя. Такі форми дозволяють швидко і без особливих турбот запалити багаття - розпалювання підпалює дрібні гілочки, які, в свою чергу встигають підпалити дрова.
4
Розвести багаття можна і без сірників. Якщо сірників немає, а в запальничці скінчиться газ, але залишився кремінь, іскрами від нього можна запалити рослинний пух від рогозу, очерету, кульбаби або тополі. У сиру погоду або взимку багаття потрібно розводити на настилі. Для розпалювання можна використовувати сухий спирт. В особливо складних, екстрених випадках можна розпалити вогонь за допомогою обрізків гуми або оргскла. Вони горять з сильним неприємним запахом і гаром, але в екстремальних умовах допомагають розвести полум'я. Якщо немає іншого виходу, розпалити багаття можна і за допомогою бензину. Перший людина повинна налити його на дрова і відійти, тому через сильну плинності бензину їм можна непомітно облитися. Каністру треба віднести на відстань близько 20 м. Другий чоловік, підійшовши з навітряного боку на відстань 1-1,5 м, має кинути на дрова запалений сірник.
Корисна порада
Запалюючи багаття, пам'ятайте про пожежну безпеку. Тримайте в межах досяжності воду або пісок для гасіння. Якщо ви розводите вогнище за допомогою бензину або інший горючої рідини, зберігайте їх на значній відстані від багаття. Пам'ятайте: пари бензину можуть вибухнути! І, звичайно ж, не забувайте ретельно загасити вогонь, коли будете залишати місце стоянки.