Як бути з кредитами банку.

Якщо на вас повисло тягар банківського кредиту - пам'ятайте: банк має всі можливості стягнути з вас всю суму боргу і відсотки по ньому. Тому не затягуйте рішення проблеми, особливо в тому випадку, коли ви не можете з якихось причин виплачувати кредит.
Вам знадобиться
  • Вміння переконувати і вести жорсткі переговори.
Інструкція
1
Варіанти розвитку подій можуть бути різними, залежно від ситуації, що склалася ви можете платити по кредиту, ви не можете платити по кредиту або ви не хочете платити по кредиту. Якщо у вас є можливість виконувати свої зобов'язання перед банком, то робити це треба своєчасно і в повному обсязі. Тобто ви відповідно до кредитного договору вносите певну суму будь-яким доступним способом: в офісі банку, через платіжний термінал, перерахуванням коштів зі свого рахунку. До кінця дії кредитного договору ви повинні будете не тільки погасити суму кредиту, але й відсотки по ньому. Коли це відбудеться, вам слід отримати з банку письмове запевнення, що кредит погашений повністю, і до вас немає претензій. Тільки після цього ви можете вважати «дружбу» з банком закінченою і дихати вільно.
2
Якщо ви не можете платити по кредиту, то буде краще, якщо ви першими повідомите банку про те, що з тих чи інших причин ви не можете виконувати свої зобов'язання. Причина повинна бути вагомою: втрата роботи, працездатності та т.п.Для продовження переговорів слід з'явитися в офіс банку і поговорити з кредитним фахівцем. Головне в цій ситуації - переконати вашого співрозмовника в тому, що ви добропорядний позичальник і готові продовжувати виплачувати кредит, але в іншому розмірі і в іншому часовому інтервалі. При цьому найкраще мати при собі будь-які документи, що підтверджують вашу важку ситуацію. Це може бути трудова книжка із записом про звільнення, довідка з поліклініки про вашу хворобу або що-небудь подібне. Якщо вам вдасться переконати банк у своєму бажанні виконувати свої зобов'язання, вам можуть запропонувати кілька варіантів. Це може бути мораторій на проведення виплат (зазвичай до 3-х місяців, поки ви не знайдете роботу або не видужала своє здоров'я), або зниження суми виплат із збільшенням терміну дії договору, або щось ще. Ці дії з боку банку називаються реструктуризацією, і всі ваші домовленості мають бути закріплені письмово. Пам'ятайте, реструктуризація не позбавляє вас від обов'язку платити по кредиту.
3
Якщо ви відмовляєтеся платити по кредиту і не звертаєте уваги на дзвінки з банку, будьте готові до жорстких наслідків. Спочатку ви неодноразово отримаєте повідомлення з банку про заборгованість та переліком заходів впливу. Найсерйозніше з них - звернення банку до суду, де, як правило, питання вирішується на користь банку, і на ваше майно, рухоме і нерухоме, може бути звернено стягнення в рахунок покриття боргу та відсотків по ньому. Ви можете позбутися квартири, машини, побутової техніки і навіть домашніх тварин. Однак на все банки діють через суд. Сучасна практика передбачає звернення банку в колекторське агентство, де працюють спеціально навчені фахівці з вибивання боргів. Незважаючи на те, що законодавчо діяльність колекторських агентств не регламентується, дії співробітників цих агентств найчастіше перебувають поза рамками закону. Це може бути цілодобовий дозвон по вашим телефонам з погрозами застосування сили та інших неприємностей, вони можуть додзвонитися до ваших родичів, доводячи їх до нервового зриву і т.п. Головна міра впливу колекторів - психологічний тиск на боржника. Як правило, їм вдається домогтися своїх цілей, особливо в тому випадку, якщо людина юридично не підкований в цьому питанні. Виходу з цієї ситуації може бути два: звернення в антиколекторське агентство, де вам постараються допомогти, природно, за ваш рахунок, або звернення до суду на неправомірні дії колекторського агентства. У кожному разі, вирішення питання про виплату кредиту буде довгим і болісним, тому не слід доводити ситуацію з кредитом до критичної.
Корисна порада
Якщо ви опинилися в числі боржників банку, постарайтеся вирішувати проблемні питання шляхом переговорів з банком і не доводити ситуацію до судових розглядів.