Як складати кошториси в будівництві. Як підключити мобільний банк ощадбанк.

Кошториси в будівництві складаються поетапно на конкретні види витрат та робіт. При цьому розрахунки мають узагальнюючий характер з підрахунком повної вартості проекту. Не будучи абсолютною, кошторис в процесі будівництва може бути уточнена і деталізована.
Інструкція
1
Перед тим як складати кошториси в будівництві, визначають нормативну базу, виходячи з якої буде виконуватися кошторис. Це можуть бути як державні нормативи, так і індивідуальні. Для правильного складання кошторису потрібно з'ясувати, для якого району буде вона виконуватися. Це стосується різниці витрат у зв'язку з особливостями клімату, географічним розташуванням. Необхідно визначити застосовувані в кошторисі коефіцієнти для заповнення єдиними розцінками локального кошторисного розрахунку.
2
На передпроектної стадії необхідно розрахувати попередню вартість будівництва. При складанні такого кошторису, в зв'язку з відсутністю проекту, використовуються гранично укрупнені показники, такі як, наприклад, гектари, кубічні і квадратні метри. Також можливе використання показників аналогічних об'єктів.
3
На проектної стадії кошторис, маючи укрупнений вид, вимагає більш точних розрахунків. На підставі проектних креслень необхідно розробити зведений кошторисний розрахунок всього будівництва. А для складання повної кошторису потрібно складання локальних і об'єктних розрахунків за окремими видами витрат. До кошторису також необхідно включити вишукувальні та проектні витрати. Розрахунки проводяться окремо за видами робіт, при цьому вони групуються по конструктивних елементах об'єкта. В разі уточнення характеру і методів робіт, кошторисну вартість необхідно коригувати.
4
Окремим розділом в кошторисі стоять накладні витрати. Оплата праці розраховується в локальному кошторисі для кожної підрядної організації окремо. Крім основних статей витрат, можуть розраховуватися і інші. Це можуть бути пусконалагоджувальні роботи, утримання експлуатаційного персоналу та інше. Розробляти і складати кошториси в будівництві необхідно на підставі діючих державних, галузевих, територіальних нормативних актів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pRY0mKn0wRI