Як вибрати переносний диск.

Зараз далеко не кожен користувач ПК може похвалитися тим, що у нього є жорсткий диск об'ємом в 1 Тб (терабайт). Інформації багато, а місця під неї залишається все менше і менше. В цьому випадку може допомогти або покупка і установка в блок живлення ще одного вінчестера, або покупка зовнішнього (переносного) жорсткого диск а. Другі останнім часом стають все більш популярними.
Інструкція
1
Якщо швидкість для вас не є найголовнішим критерієм (все ж зовнішні жорсткі диск і в цьому плані внутрішнім поступаються), зовнішній жорсткий диск буде для вас оптимальним варіантом . Їх швидкості буде цілком достатньо для просматривания з них фільмів чи прослуховування музики, тому ви сміливо можете переміщати на них свої колекції. Тільки от з копіюванням досить великих обсягів інформації у переносних диск ов справи йдуть не кращим чином.
2
Очевидно, що переносні диск і дещо дорожче внутрішніх HDD, проте мають деякі переваги: системний блок розбирати не потрібно, диск можна скрізь носити з собою, зовнішній жорсткий диск являє собою досить безпечне сховище для важливих даних (просто відключіть переносний диск , якщо побоюєтеся атак на ваш ПК).
3
При покупці переносного диск а варто звернути увагу на так званий формфактор - 2,5 або 3,5 дюйма. Моделі зовнішніх HDD формфактору 3,5 дюйма зазвичай потребують додаткового харчування від мережі, в той час як 2,5 спокійнісінько обходяться USB-портом. В легкості і компактності моделі формфактору 2,5 дюйма також перевершують 3,5.
4
Ємність. З даним параметром у вас не повинно бути проблем. Вибір ємностей найширший - від декількох десятків Гб (гігабайт) до декількох Тб (1 Тб - 1024 Гб).
5
Увага також варто звернути на інтерфейс підключення - USB, SATA, SATA2, eSATA, FireWire. Ви вільні вибирати те, що вам найбільш близько, тільки не забудьте перед цим уточнити наявність необхідних вільних роз'ємів на вашому ПК. Пам'ятайте також, що якщо USB-порти присутні на всіх сучасних комп'ютерах, eSATA і інші роз'єми є далеко не скрізь. Подумайте про це, якщо маєте намір переносити дані з одного комп'ютера на інший.
6
Є й інші характеристики, такі як напрацювання на відмову годин/циклів, частота обертання шпинделя, середня швидкість пошуку і обсяг буфера, але вони не є визначальними при виборі переносного жорсткого диск а і у моделей таких HDD одного цінового діапазону ідентичні.