Як прати овчину.

Вироби з овчини не тільки екологічно чисті, але і безумовно, довговічні і красиві. Крім того, овчина має воістину унікальними і корисними властивостями: сприятливо впливає на здоров'я людини і підтримує оптимальний мікроклімат в приміщенні. При цьому доглядати за виробами з овчини досить просто, так як їх можна піддавати сучасній обробці за новітніми технологіями.
Вам знадобиться
  • - м'яке миючий засіб;
  • - вода;
  • - щітка;
  • - рушник.
Інструкція
1
Шкуру овчини рекомендується прати по мірі забруднення або один раз на місяць, але не частіше. Прати можна як руками, так і в пральній машині. Під час ручного прання використовуйте спеціальне рідке м'яке миючий засіб. Налийте в тазик теплу воду, додайте миючий засіб і опустіть овчину . Прати потрібно досить акуратно. Ретельно прополощіть виріб у теплій воді. Ні в якому разі не використовуйте пральний порошок і ензими, луги та відбілювачі.
2
Якщо ви вирішили попрати овчину в пральній машині, виберіть спеціальний режим «Шерсть». Переконайтеся, що температура води не перевищує 38 градусів. Для прання в машині також використовуйте м'які миючі засоби, які підходять для прання в автоматі. Не використовуйте пральні порошки, інакше ви можете тільки зіпсувати шкуру.
3
Після прання можна просушити овчину звичайним способом. Для цього потрібно розстелити на рівну поверхню рушник і розкласти на нього виріб хутром догори. Під час просушування овчини розтягніть її кілька разів до вихідних розмірів і пару раз струсіть. Ні в якому разі не потрібно класти шкуру на батарею для просушки або використовувати фен. Овчину не можна прасувати, відбілювати і піддавати дії прямих сонячних променів.
4
Після того як шкура висохне, її необхідно розчесати спеціальною щіткою для тварин. Зберігати вироби з овчини бажано в сухому, темному і провітрюваному місці. Чи не упаковуйте її в поліетилен, так шкура НЕ дихатиме, і на ній може утворитися конденсат, а це може тільки зіпсувати виріб.
5
Щоб повернути овчині колишню білизну, можна використовувати картопляну муку. Посипте колись біле хутро картопляним борошном і обприскати рясно з пульверизатора слабким розчином господарського мила і господарського порошку. Розмажте тістоподібної масу руками по всій шкурі і після того як вона висохне, зчистити за допомогою щітки. Висушіть і злегка виколоти річ, після цього ретельно розчешіть і надайте потрібний напрямок волоссю.