Як змусити черепаху є.

Сухопутні черепахи зазвичай не викликають занепокоєння господарів. Вони з задоволенням їдять різні травички і не вимагають різноманітного меню. Здавалося б - ну що може трапитися з таким невибагливим вихованцем? Але в один не дуже приємний день черепаха відмовляється є, і господар не знає, що з нею робити. Адже черепаха в звичайних умовах не видає майже ніяких звуків і ніяк не показує, що з нею щось не так, як це роблять теплокровні тварини. Не піддається черепаха і на вмовляння. Що вона думає про їжу, про навколишній світ і про господаря, який годує її невідомо чим, здогадатися неможливо. Що робити, якщо у черепахи пропав апетит?
Вам знадобиться
  • Салат
  • Помідори
  • Настільна лампа або обігрівач
  • Ультрафиолетовая лампа
  • Тарілка або тазик
  • Кип'ячена вода
  • Манікюрні щипці
Інструкція
1
Якщо черепаха перестала їсти, спробуйте визначити, чи не час їй в сплячку. Зазвичай черепахи активні влітку і вкладаються спати взимку, що природно. Але бувають і винятки. Навіть середньоазіатська або грецька черепахи, зазвичай дотримуються нормального для північної півкулі життєвого циклу, цілком можуть завалитися спати в середині літа, щоб змусити вас задуматися про їх меню взимку. Це трапляється, якщо навесні й на початку літа черепаха добре харчувалася. В природі у середньоазіатської черепахи два періоду сплячки: взимку і в посуху. В цьому випадку черепаху просто залиште в спокої. Можна поставити їй ящик з сухим листям. «Спальню" поставте в прохолодне місце, де немає протягів.
2
Якщо черепаха не лягає в сплячку, але не їсть - цілком може бути, що вона хоче зовсім не того, що ви їй пропонуєте. Спробуйте погодувати салатом або листям кульбаби. Якщо черепаха залишається байдужою, дайте те, від чого жодна сухопутна черепаха відмовитися зазвичай не в змозі - шматочок помідора. Якщо ж і це не допоможе, спробуйте надати вашої улюблениці право вибору. Винесіть її в теплий сонячний день на травичку. Нехай вона подивиться сама, що їй подобається. Включіть в меню те, що вона вибере.
3
Не виключено, що черепаха не вибере нічого. Спробуйте дати їй маленький шматочок хліба. Пам'ятайте, що взагалі-то хлібом черепаху годувати можна, це шкідливо діє на печінку. Але маленький шматочок для порушення апетиту не зашкодить, черепахи люблять навіть те, що їм їсти шкідливо. Після хліба дайте салат або кульбаби.
4
Черепаха може після сплячки хотіти пити, а не їсти. Налийте води в блюдце і поставте перед черепахою. Деякі черепахи не їдять після сплячки тому, що у них переповнений кишечник. В цьому випадку влаштуйте черепасі «ванну». Налийте теплої кип'яченої води в тазик або в тарілку, в залежності від розміру черепахи. Температура води повинна бути трохи вище кімнатної. Акуратно поставте в воду черепаху . Зробити це треба так, щоб ніздрі були над водою. Така процедура допоможе вирішити дві проблеми. Може бути, черепаха просто хоче пити, тоді вона одразу ж і нап'ється. 10-хвилинної ванни зазвичай вистачає. Але може трапитися і так, що черепаха відразу позбудеться того, що знаходиться у неї в кишечнику. Тоді її треба помити, дістати і витерти.
5
Іноді черепаха не може їсти через те, що у неї відростає дзьоб. В цьому випадку дзьоб необхідно підрізати манікюрними щипцями. Якщо ви не можете зробити цього самі, зверніться до ветеринара. До речі, відросло дзьоб може бути симптомом дефіциту кальцію, через який черепаха теж може втратити апетит. Для того, щоб не було дефіциту кальцію, черепахам необхідно давати шматки крейди, а також виносити їх на сонці або опромінювати ультрафіолетовою лампою. Після опромінення черепахи зазвичай відразу починають їсти.
6
Навіть дуже голодна сухопутна черепаха не їстиме, якщо температура навколишнього середовища нижче 18 ° С. У неї просто не працюють травні ферменти. Тому зігрійте черепашку і приміщення, в якому вона знаходиться. Поставте звичайну настільну лампу або нагрівальний прилад. При більш низькій температурі їжа у шлунку черепахи не перетравлюється і може почати гнити.
Зверніть увагу
Якщо ви створили черепасі нормальні умови і спробували дати все, що вона любила їсти раніше, а апетиту у тварини все одно не з'явилося - несіть черепашку до ветеринара.
Корисна порада
Замість листя можна постелити в ящик газети.Несмотря на те, що черепахи вважаються рослиноїдних тваринами, в пустелях вони полюють і поїдають все, що зустрічається на шляху. Деяка кількість білкової їжі їм необхідно. Раз на тиждень можна давати трохи вареної риби або птиці.