Як чистити ніс немовляті.

Для досвідченої мами немає проблеми в тому, як почистити ніс немовляті. Але, що робити, якщо це ваш перший малюк? Ви напевно відчуваєте невпевнений ніс ть і боїтеся почати процедуру. Не хвилюйтеся, це справа не хитра і не вимагає особливих навичок.
Інструкція
1
Насамперед врахуйте, що в перші дні життя виділень з ніс ика дитини може бути дуже багато. Не панікуйте - дитина здорова. Він не застуджений, у нього немає нежиті. Просто така його фізіологія. І, відповідно, прочищати ніс малюка вам доведеться кілька разів за день.
2
Заздалегідь приготуйте все необхідне для процедури і розмістіть у зручному місці, бажано, якомога ближче до пеленальний столик. Це допоможе вам уникнути суєти. Чим менше ви будете нервувати, тим швидше освоїте навик з очищення ніс а.
3
Всі необхідні для прочищення ніс ика предмети придбайте в аптеці. Вам знадобиться зовсім небагато: ватні кульки і вазелінове масло, трохи фізрозчину (на 1 літр теплої кип'яченої води - чайна ложка солі) або кілька крапель Аквамаріс. Не вживайте ватяні палички. Ви можете випадково нанести травму вашій дитині.
4
Тепер проявите невелику спритність. З ватних кульок скрутіть тоненькі джгутики. Товщина їх залежить від розміру ніздрі, але зазвичай складає 3-5 мм. Довжина може бути довільною, але не менше 5 см. Якщо зробите джгутики коротше, вам буде не дуже зручно прочищати ніс .
5
Змочіть джгутик в маслі і відіжміть. Не варто робити це дуже сильно. Джгутик повинен залишатися злегка вологим.
6
Для видалення підсохлої слизу нанесіть на неї трохи фізрозчину або Аквамаріс, потім вкрутіть джгутик в ніздрю дитини на глибину 1,5-2 см і підкручують рухами витягніть назовні. Повторіть процедуру кілька разів. Носик у дитини буде чистим, коли на джгутиків не будуть присутні сліди слизу.
7
Те ж саме виконайте з іншою ніздрею дитини. Видаліть сліди масла з ніс ика дитини чистим ватяним кулькою.
8
При необхідності вазелінове масло можна замінити соняшниковим рафінованим, а ватяні кульки - ватою або ватяними дисками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Pw80rP-cOYw