Як фотографувати натюрморт.

Натюрморт вважається одним з найпростіших жанрів фотографії, але і у нього є свої секрети. Здатність побачити в звичайному незвичайне відрізняє справжнього художника. Іноді пара гарбузів або кинуті на білу скатертину бурштинове намисто можуть розповісти історію більш занятную, ніж портрет або панорамний міський вид.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - штатив;
  • - набір предметів;
  • - кілька джерел світла;
  • - напівпрозорий парасольку;
  • - відріз тканини або широкий аркуш паперу.
Інструкція
1
Оберіть предмети для натюрморту, які хочете сфотографувати. Традиційно використовуються фрукти, ягоди, посуд різноманітної форми, серветки, столові прилади, звичні побутові предмети або екзотичні сувеніри, привезені з подорожей. Але якими б різностильовими не були ці речі, їх повинна пов'язувати одна тема, настрій або колір. Врахуйте, що предмети, як і люди, мають більшу чи меншою фотогенічністю. Іноді склеєний з капронових ниток куля буде виглядати виграшно, ніж красиво розписана плоска тарілка.
2
Підберіть правильний фон. Використовуйте відріз тканини або широкий аркуш паперу, щоб уникнути горизонтальної лінії, що ділить кадр на дві частини, коли предмети розташовані на столі. Драпірування тканини - особливе мистецтво. Вдало закладені складки тільки прикрасять натюрморт, тоді як зайві заломи можуть зіпсувати композицію. Не слід робити фон занадто активним. Він повинен відтіняти сюжетно-значущі предмети, розташовані на передньому плані, а не відволікати від них увагу.
3
Встановіть освітлення. Кількість світла і розміщення його джерел прямо пов'язане з творчим завданням. Чим більше на знімку буде затемнених місць, тим загадковіше буде виглядати натюрморт, викликаючи, водночас, почуття тривоги. Велика кількість світла внесе життєрадісну, оптимістичну нотку. Дуже важливо вирішити, звідки йтиме світло. Для підкреслення фактури скляних пляшок, ваз або склянок, підійде бічне або заднє освітлення. Якщо світло буде падати спереду, можуть з'явитися небажані відблиски. Щоб рівномірно висвітити всі предмети, потрібно кілька джерел світла. Спрямований штучне світло може виявитися занадто різким. Для її пом'якшення використовуйте напівпрозорий парасольку.
4
Знайдіть оптимальну точку зйомки. Не фотографуйте в занадто тісних просторах. У вас повинна бути можливість поекспериментувати з розташуванням камери, щоб знайти цікавий ракурс. Зафіксуйте фотоапарат. Штативная зйомка натюрморту виглядає краще, оскільки дозволяє міняти компоновку предметів, спостерігаючи за ними через видошукач і не зрушуючи камеру. Крім того, фіксація дозволить вам використовувати плівку високої чутливості, яка забезпечить тонку передачу фактури предметів.
Зверніть увагу
Маючи предмети в кадрі, уникайте передбачуваних, нудних рішень. Чи не вишиковуйте предмети в ряд, як на шкільній лінійці, завжди зміщайте смислову домінанту композиції вліво або вправо від центру.
Корисна порада
Вчіться у класиків. Перегорніть альбоми відомих фотографів або помилуйтеся в музеї на нідерландський натюрморт.