Як застелити підлогу.

Красиві й рівні підлоги - важливий елемент інтер'єру. Настил зі звичайних дощок уже не в моді. Його замінили більш естетичні матеріали, такі, як паркет, ламінат, пробка, килимове покриття. Зважившись застеляти підлогу в квартирі або будинку самостійно, ви неодмінно запитаєте: «Чим і як це краще зробити?»
Інструкція
1
У першу чергу вам слід визначитися з матеріалами. У передпокої, де підлога найчастіше плямуються і вишарківается, можна покласти керамічну плитку, керамограніт або ламінат. Вони відрізняються високою зносостійкістю і легко миються. Ламінат стійкий до вологи і ударів, тому він використовується і для застигла кухні, де нерідко проливається вода і кидають на підлогу посуд. Керамічна плитка може не витримати удару важким предметом і розколотися, тому ставитися до неї слід дбайливо. Щоб підлоги не ковзали, вибирайте неглазуровану плитку. Керамічне покриття холодніше, ніж зроблене з ламінату, тому під ним бажано зробити обогрев.В вітальні добре буде виглядати паркет, ламінат, лінолеум і ПВХ-плитка. Паркет відрізняється екологічністю і довговічністю. Для його виготовлення використовуються цінні породи дерева - дуб, горіх, бук, модрина. ПВХ-плитка з стійка до стирання і вологи. Її малюнок може імітувати будь-яке покриття з каменю, дерева, пробки та інших матеріалов.Для спальні та дитячої підійде пробка, килимове покриття, мармолеум. Пробка, як і паркет, відноситься до екологічних матеріалами. Вона приємна на дотик, володіє хорошою теплоізоляцією і бактерицидними властивостями. Мармолеум випускається у вигляді плиток, виготовлених з натуральних матеріалів. Він стійкий до займання, представлений великим асортиментом кольорів.
2
Перед укладанням покриття необхідно відірвати плінтуса, зняти стару підлогу, очистити робочу поверхню від сміття і пилу. Пил краще зібрати пилососом. Потім потрібно закрити тріщини, вибоїни в бетоні і поставити на стінах позначки по лазерному або водяному рівню. Позначки зручніше ставити по лазерному рівню. Для цього знаходимо найвищу точку викривленого статі, ставимо на нього рівень і включаємо його. На стінах приміщення ви побачите червону лінію. Проведіть по ній крейдою або олівцем. З цієї позначки і буде робитися вирівнювання підлоги.
3
Варіантів вирівнювання підлоги кілька - настил з фанери, цементна стяжка, наливні підлоги . Перед нанесенням будівельної суміші підлогу грунтується розпилювачем або за допомогою щітки. Від стіни до стіни по зроблених позначок натягуємо мотузку, а краще дві у вигляді хреста. Орієнтуючись по мотузці і матюками на стіні, виставляємо маячки - рейки або напрямні з гіпсокартону. Відстань між маячками - 60-90 сантиметрів.
4
Заливаємо підлогу самовирівнюється сумішшю або цементно-піщаним розчином і вирівнюємо по маячкам широким шпателем. Чекаємо, коли заливка висохне. Почекати бажано 3-4 дні, а потім застилаем підлогу обраним покриттям.
Корисна порада
Настил різного підлогового покриття має свої особливості. Перед укладанням лінолеуму рекомендується наклеїти на розплавленому бітумі в два шари деревно-волокнисту плиту. Лінолеум без теплої основи укладається на мастику. Під штучний паркет, який клеїться на основу, бажано укладати фанеру.