Як в'язати виворітну схрещену.

Виворітна схрещена петля використовується у в'язанні для створення текстурного полотна, до того ж, за допомогою таких петель вив'язуються об'ємні малюнки. Це, мабуть, один з найпростіших елементів декорування виробів, який освоїти може навіть недосвідчена в'язальниця.
Вам знадобиться
  • нитки або непушістая пряжа, спиці
Інструкція
1
При пров'язуванні схрещеною петлі дві сусідні нитки утворюють візерунок хрест-навхрест, в старі часи вона називалася петля-хрест. Якщо провязивать поперемінно виворітні ряди гладдю звичайним способом, а лицьові - «бабусиним» методом, виходять схрещені петлі в попередньому ряду.
2
Відмінність «бабусиних» петель полягає в тому, що петлі на спиці виходять перевернутими. В'яжуться такі петлі наступним чином: перезніміть кромочную петлю на праву спицю, проведіть спицю зверху вниз в наступну петлю так, щоб передня стінка петлі залишилася на лівій спиці без змін. Далі відтягніть задню стінку петлі, захопіть робочу нитку і протягніть її в петлю. На правій спиці вийшла петля. Провязав до цього петлю також перенесіть на праву спицю.
3
Є й інший спосіб узорною в'язки виворітних схрещених петель. При роботі з виворітними схрещеними петлями нитка завжди повинна знаходитися перед вами. Праву спицю вводите зліва направо в петлю на лівій спиці рухом до себе, захопіть нитку до себе і витягніть петлю на виворітну сторону полотна. Наступну петлю залиште на правій спиці, а петлю попереднього ряду з лівої спиці скиньте.
4
Над схрещеною лицьовій петлею потрібно провязивать схрещену виворітну, а над виворітного-лицьову. Щоб зменшити кількість петель в ряду буде достатньо провязать по 2-3 лицьових або виворітних петлі разом. Тоді два або більше петельних стовпчиків з'єднаються. Напрямок таких стовпчиків буде залежати від методу в'язки петель.
Зверніть увагу
У цього способу є одна перевага: петля пров'язується легко, як би "сама", тому через деякий час пальці помітно звикають вив'язувати такі петлі: лицьові або ізнаночние.По неуважності схрещені петлі можуть з'явитися на тлі рівного полотна, провязав простий гладдю, це іноді відбувається після розпускання та поновлення в'язання. Такі петлі можуть сильно зіпсувати загальний вигляд готової речі.
Корисна порада
Невеликим приємним перевагою полотна з схрещених петель є те, що воно виходить більш міцним, менше розтягується, ніж при інших видах в'язки. Тому цей спосіб зручніше застосовувати при в'язанні шкарпеток, рукавичок, комірів, щільних теплих і інших речей, які повинні бути еластичні, мати запас міцності і не розтягуватися. Але є і негативний момент - при носінні пов'язані таким чином речі мають властивість перекошуватися, що може обмежити використання виробу.