Як писати гуашшю.

Гуаш - це водорозчинна фарба, тільки більш щільна і матова, ніж акварель. Тому деякі прийоми письма гуашшю нагадують прийоми, використовувані в акварельного живопису. Але все ж є особливості, які необхідно знати, коли виникає бажання взятися за пензель і писати гуашшю .
Вам знадобиться
  • Папір для акварелі, гуаш, вода, маскувальна рідина, кисті для гуаші з натуральною щетиною.
Інструкція
1
Перед тим, як почати писати гуашшю , фарбу слід розвести водою. Існує декілька технік, за допомогою яких можна писати гуашевими фарбами. Кожна з них має свої особливості і по-своєму гарна.
2
Можна писати вологим по сухому. Пензлем з вологою гуашшю необхідно писати по сухій папері. Цей метод підходить для написання фігур з чіткими обрисами, де немає необхідності розмивати колір. Особливо ефектно виглядають стоять поряд, іноді заходять один на одного чіткі мазки фарби.
3
Наступна техніка - маскування. Родзинка методу в тому, що ділянки, які повинні залишатися білими, покриваються шаром маскувальною рідини. Висихаючи, рідина утворює влагонепроницаемую плівку. Після висихання фарби в місцях нанесення рідини, фарбу перуть разом з плівкою. В результаті на картині з'являються чіткі білі контури.
4
Щоб використовувати техніку "вологе по вологому", фарбу слід розвести водою сильніше звичайного. Перед тим, як писати, папір краще змочити за допомогою пензля. Потім необхідно нанести розведену гуаш на папір, а поверх додати сильно розведену фарбу іншого тону. В результаті фарби будуть розпливатися, утворюючи химерні фігури.
5
Існує техніка "сграфіто". Її необхідно проводить з великою швидкістю, щоб фарба не встигла висохнути. В першу чергу треба нанести фарби в два або кілька шарів. Потім необхідно процарапать верхній шар, щоб оголити нижній. Для цього використовують тонку загострену паличку або вістрі ножа. Така техніка чудово підходить для створення фактурних картин.
6
Для застосування техніки розбризкування потрібно нова маленька малярська кисть, призначена тільки для роботи з гуашшю . Необхідно щедро завантажити кисть фарбою, потім відтягнути щетинки назад і відпустити. Вийде море красивих кольорових бризок, які в різному напрямку ляжуть на бумагу.Для того, щоб не забризкати всею картину необхідно зробити паперову маску. Маска прикриє ті місця, які не беруть участь в процесі на даний момент.Пріменяя всі техніки написання можна не просто створити чудові картини, а й отримати справжнє задоволення від роботи.
Зверніть увагу
Більшість гуашевих фарб при висиханні стають темнішими. А нанесена на темну основу фарба світлішає при висиханні.
Корисна порада
Перед тим, як писати гуашшю, слід нанести декілька шарів фарби на папір і просушити феном. Потім, на висохлі шари нанести краплю свіжої фарби. Тепер можна оцінити разніцу.Поскольку гуаш не володіє прозорістю, можна наносити світлі тони фарби поверх темних і навпаки.