Як плести джгут з бісеру. плетіння довгих сережок з бісеру.

Бісер являє собою крихітні скляні намистинки. Але, тим не менш, з них можна робити дуже красиві об'ємні фігурки, плести фенечки та інші аксесуари. Основний прийом бісероплетіння - виготовлення різних джгутів: тригранних, чотиригранних та інших. Джгут з чотирма гранями є найпростішим по виконанню. З таких джгутів виходять дуже гарні прикраси - браслети і намиста.
Вам знадобиться
  • - Довга капронова нитка (приблизно 160 см);
  • - невелика кількість двохміліметрового бісеру (близько 500-600 штук);
  • - ножиці.
Інструкція
1
Сплетіть чотиригранний джгут. Для цього складіть нитку удвічі, щоб вийшло два кінця. Першу намистину розмістіть посередині подвійної нитки. Потім одягніть по одній намистині на кожен кінець нитки. Четверту, замикаючу намистину, нанизуйте знову на обидва кінці. Надіньте знову на кожну нитку по одній бусинці, а після них ще одну, замикаючу. Таким чином сплетіть ланцюжок довжиною 15 см. Після останній дві намистини одягніть на одну нитку, після чого йде замикає. У підсумку нитки виходять збоку ланцюжка.
2
На нитка, найближчу до останньої замикає бусинці, нанизуєте дві намистини, після чого одягайте одну замикаючу намистину на обидві нитки. Далі одну нитку протягніть через бічну намистину першого ланцюжка, а на другу нитку одягніть дві намистини. Дві нитки просмикніть крізь замикаючу намистину. Продовжуйте точно також плести другий ряд. Коли доплетете до кінця першої ланцюжка, плетіть далі третій ряд за аналогією з другим.
3
Далі потрібно з'єднати перший і третій ряди четвертим поруч. Для цього на нитку, яка виявилася ближче до останньої замикає намистині третього ряду, одягніть одну намистинку. Після чого цю ж нитку протягніть через останню бічну намистину першого ряду. На обидві нитки одягніть одну намистину, щоб кінці ниток входили в намистину назустріч один одному. Обидві нитки просмикніть через найближчі до них бічні намистини крайніх рядів. Далі обидві нитки знову просмикуються через замикаючу намистину. Продовжуйте плести за таким зразком до самого кінця джгута. На закінчення зав'яжіть потрійний вузол. Джгут з бісеру готовий.
Зверніть увагу
Капронова нитка дуже еластична, тому, щоб ваша робота не розплелися, зав'яжете потрійний вузол, а потім протягніть кінці нитки через 6-7 намистин кожен. Тільки після цього можна відрізати залишки нитки.
Корисна порада
Так само за аналогією ви можете зробити джгут з трьома, п'ятьма або шістьма гранями. Якщо ви робите браслет, то необхідно з'єднати перший і останній ряди або прикріпити до кінців джгута застібку.
Джгут - об'ємне бісерне прикраса, часто використовується як ланцюжок для кулонів, підвісок, основа для бус і намист. Існує кілька способів плетіння джгута: мозаїчна поздовжня техніка, поперечне плетіння та багато інших. Особливо цікаві джгути, виконані в техніці квадратного плетіння.
Інструкція
1
Сплетіть в дві голки ряд ланцюжка в техніці хрест. Для цього наберіть на середину нитки чотири намистини, крізь крайню пройдіть двічі, щоб вийшов ромб. З двох сторін від намистинки будуть розходитися дві нитки. Набирайте схожі ромбики, поки не сплете ланцюжок потрібної довжини.
2
Зробіть поворот і приплітаючи другий ряд ромбів, потім третій. Замість четвертого з'єднайте крайні ряди, щоб вийшов круглий джгут.
3
В джгуті бісеринки будуть розташовані отворами в двох напрямках - паралельно жгуту і перпендикулярно. Пройдіть крізь крайню бісеринку паралельного ряду, наберіть нову бісерину. Потім пройдіть крізь наступну бісерину паралельного ряду і затягніть. Таким же чином пройдіть весь ряд, ущільнюючи його новими бісерінамі.
4
Таким же чином вплетені бісеріни в три інших ряду бісерин, що лежать паралельно напрямку джгута. До кінців пришийте застібки. Обмотайте джгут кілька разів навколо шиї або просто надягніть. Прикріпіть до нього брошка або інша прикраса.
Зверніть увагу
Перший джгут краще зробити одноколірним. Згодом ви можете варіювати кольори, створювати орнаменти та візерунки, збільшувати кількість рядів (не чотири, а п'ять, сім, десять), збавляти і додавати кількість бісерин між рядамі.В цій техніці важливо, щоб бісеріни були строго одного розміру, діаметру і форми. Купуйте чеський або японський бісер, в китайському різниця між бісерінамі може бути дуже великою.