Як носити натільний хрестик. православний натільний хрест.

Натільний хрест одягається людині під час Таїнства Хрещення і носиться на грудях все життя. Розп'яття - це символ прихильності до Бога, до православної віри. Цей знак допомагає в бідах і труднощах, зміцнює дух, захищає від бісівських підступів. Після перемоги Ісуса Христа над смертю, хрест став символом торжества добра над злом.
Інструкція
1
Натільний хрест - це священний символ, а не ювелірна прикраса. Не варто купувати усипане діамантами Розп'яття тільки за тим, щоб похвалитися своїм багатством. Бог знаходиться у вас в душі і не вимагає вираження любові через дорогоцінні підвіски.
2
Вибираючи натільний хрест, звертайте увагу не на цінність металу, з якого він зроблений, а на те, яке зображено Розп'яття. Воно може бути православним або католицьким.
3
Православні хрести мають дуже давню історію. Найчастіше вони бувають восьмикінечні. Канон зображення Розп'яття затверджений в 692 році Тульським собором. З тих пір вид його залишився незмінним. Фігура Ісуса Христа на хресті висловлює спокій, злагода і гідність. У ньому втілені самі головні його іпостасі - Божественна і Людська. Тіло Христа накладено на хрест і розкриває свої обійми всім стражденним, прагнучи оберегти своїх послушників від зла.
4
Православний хрест має напис "Врятуй і збережи". Це пов'язано з тим, що під час освячення Розп'яття батюшка читає дві молитви, що закликають захистити не тільки душу, а й тіло від злих сил. Хрест стає охоронцем людини від будь-яких тягарів і негараздів.
5
Католицька церква не прийняла даної концепції, там Розп'яття зображується інакше. На хресті виражені борошна Христові, голова його в терновому вінку, ступні складені разом і пробиті цвяхом, руки провисли в ліктях. Католики підносять людські страждання, забуваючи про Божественну іпостасі.
6
Перед тим, як одягти натільний хрест, його потрібно освятити. Зробити це можна в будь-якій церкві, підійшовши до батюшки до початку богослужіння.
7
Носити натільний хрест краще під сорочкою, чи не виставляючи його напоказ. Особливо якщо ви відправляєтеся в гральні або питні заклади. Пам'ятайте, що це не прикраса, а один із символів Віри.
8
Божественне не сприймає суворий, тому всі казки про те, що знайдений натільний хрестик не можна піднімати і брати собі або що Розп'яття не можна дарувати, є вигадками. Якщо ви знайшли Розп'яття, можете освятити його і спокійно носити. Або віддайте його в храм, там його передадуть нужденним. І дарувати натільний хрест, звичайно ж, можна. Цим ви тільки порадуєте близької людини, висловіть свою любов до нього.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gKrzoJ5k84Y
Пройшли ті часи, коли будь-яка ознака приналежності до християнської Церкви, включаючи носіння натільного хреста, міг спричинити за собою серйозні наслідки, в кращому випадку - глузування. Носити натільний хрестик сьогодні нікому не забороняється. Постає інше питання: чи потрібно це робити?
Головна умова носіння християнського натільного хреста - це розуміння його сенсу. Він не є ні прикрасою, ні талісманом, здатним захистити від усіх нещасть. Таке ставлення до священного предмета характерно для язичництва, а не для хрістіанства.Нательний хрест - це матеріальне вираження того «хреста», який Бог дає людині, яка бажає служити Йому. Одягаючи хрест, християнин тим самим обіцяє жити за заповідями Божими, чого б це не коштувало, і стійко переносити всі випробування. Тому, хто це усвідомив, безсумнівно, потрібно носити натільний хрестик.

Як не можна носити натільний хрестик

Натільний хрест - це ознака приналежності до Церкви. Той, хто ще не приєднався до неї, тобто ні хрещений, носити натільний хреста не должен.Не слід надягати хрестик поверх одягу. За церковною традицією, тільки священики носять хрести поверх ряси. Якщо ж так чинить мирянин, це схоже на бажання виставити свою віру на показ, похвалитися нею. Такий прояв гордині не личить хрістіаніну.Нательний хрест, як випливає з його назви, повинен бути на тілі, точніше, на грудях, ближче до серця. Не можна носити хрест у вусі у вигляді сережки або на браслеті. Не варто наслідувати і тим людям, які носять хрестик у сумці або в кишені і кажуть: «Він же все одно при мені». Таке ставлення до натільний хрест межує з блюзнірством. Покласти хрестик в сумку можна лише на час, якщо порвалася ланцюжок.

Яким повинен бути православний натільний хрестик

Іноді кажуть, що чотирикутний хрест носять тільки католики, але це не так. Православна церква визнає всі види хрестів: чотирикінцевий, восьмикінечні, із зображенням розп'ятого Спасителя або без нього. Єдине, чого слід уникати православному християнинові - це зображення розп'яття з граничним реалізмом (провисати тіло і інші подробиці хресних страждань). Це дійсно характерно для католіцізма.Матеріал, з якого хрестик виготовлений, може бути будь-яким. Потрібно тільки враховувати особливості конкретної людини - наприклад, є люди, у яких срібло на тілі темніє, такій людині срібний хрестик ні до чему.Нікому не забороняє носити хрест великого розміру або інкрустований дорогоцінним камінням, але слід задуматися: чи сумісна з християнською вірою така демонстрація розкоші? Хрестик повинен бути освячений. Якщо він куплений в церковній лавці, турбуватися про це не варто, там хрестики продають вже освяченими. Хрестик, куплений в ювелірному магазині, потрібно освятити у храмі, це займе кілька хвилин. Освячують хрест один раз, але якщо точно невідомо, освячений він чи ні, це потрібно сделать.Нет нічого поганого в носінні хреста, що належав померлого людині. Онук цілком може отримати при хрещенні хрестик померлого діда, і не треба боятися, що він «успадкує» долю родича. Уявлення про невідворотної долі взагалі несумісне з християнською вірою.