Як плести з муліне.

Фенечки - це браслети, плетені вручну з різноманітних матеріалів. Це може бути бісер, різнокольорові стрічки, нитки муліне та інша швейна фурнітура. Способів і візерунків плетіння існує досить багато. Для плетіння застосовують дві техніки косе і пряме, які можуть виконуватися як на каркасі, так і на шнурку. Що б сплести фенечку з муліне необхідно дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • Різнокольорові нитки муліне, шпильки, ножиці
Інструкція
1
Насамперед, підготуйте матеріали та інструменти для роботи (нитки, шпильки, ножиці). Найважливішим правилом для створення браслета з муліне є те, що кількість робочих ниток повинно бути парним, а їх довжина як правило, повинна становити 1 метр або в 4 рази перевищувати довжину готового виробу.
2
Плетіння з ниток муліне досить просте, тому цей вид рукоділля доступний навіть самим не досвідченим новачкам. Для початку необхідно зробити петельку майбутньої фенечки. Для цього візьміть необхідну кількість ниток і зв'яжіть разом там, де ймовірно буде петля. Якщо ви хочете щоб на вашій фенечки була застібка, то перед початком плетіння необхідно закріпити нитки на пряжці.
3
Для того що б уникнути перекручування вироби, закріпіть основу браслета за допомогою шпильки, в тому місці де вам буде зручно продовжити роботу.
4
Найпростіша схема косого плетіння виконується зліва на право. Зауважте першої ниткою навколо другої два вузлика. Далі продовжуйте роботу цієї ж ниткою до кінця ряду, зав'язуючи по два вузлика на кожній наступній нитки. В результаті з кожним поруч будуть виходити різнокольорові смужки. Продовжуйте роботу за такою схемою до потрібної довжини браслета. Кінцевий результат поєднання кольорів буде залежати від того як ви скомбінуєте їх. Зазвичай використовують по дві нитка кожного кольору (наприклад: 2 нитки зеленого, 2 нитки червоного, 2 нитки жовтого).
5
Після того, як фенечка досягла потрібної довжини, заплетене дві косички, а на кінцях зафіксуйте їх вузликами. Якщо виріб робиться з пряжкою, то зав'яжіть нитки попарно між собою, потім загніть кінчики навиворіт вироби і пришити маленькими стібками. В результаті браслет повинен бути на 2 см коротше обхвату зап'ястя. Зі шкіри або замінника шкіри виріжте дві смужки для виготовлення ремінця, рівні ширині браслета. Пришити їх так, що б браслет опинився всередині ремінця. Браслет готовий, залишилося тільки виконати шилом дірку для застібки в потрібному місці. Носіть на здоров'я.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EOvtJv-NKZM
Зверніть увагу
Для того що б браслет вийшов акуратним стежте за тим, щоб ряди виходили рівно.
Іменні фенечки - кращий пам'ятний подарунок, який один друг може подарувати іншому. Виготовивши таку фенечку власними руками і подарувавши її близькій людині, ви можете бути впевненими в тому, що ця штучка буде цінуватися їм особливо, так як зберігає тепло ваших рук, і ви вклали в фенечку свої творчі сили.
Вам знадобиться
  • - кольорові нитки муліне двох кольорів,
  • - шпилька.
Інструкція
1
Відріжте вісім ниток муліне однакової довжини одного кольору, яким будуть сплетені букви, а потім відріжте п'ять ниток такої ж довжини іншого фонового кольору. Одна з цих ниток повинна бути довше інших - ця нитка буде основною.
2
Для того щоб цієї нитки вистачило на обплітання всій фенечки, ви можете використовувати цілий моток, що не відрізаючи її. Викладіть нитки в правильному порядку - зліва повинно бути дві фонових нитки, потім всі вісім ниток іншого кольору, праворуч знову дві фонових нитки, плюс довга робоча нитка. Кінчики ниток зв'яжіть в вузол і закріпіть шпилькою.
3
Починайте обв'язувати нитки справа наліво робочою ниткою простими вузликами. Дов'язати до лівого краю, продовжуйте в'язати наступний ряд, обв'язуючи нитки зліва направо. Повторюйте ці дії до тих пір, поки не наростите потрібну довжину фонового полотна. На відміну від звичайних фенечек лінії вузликів в такій техніці плетіння лягають не по діагоналі, а рівно горизонтально.
4
Тепер починайте плести букви імені - для зручності ви можете заздалегідь намалювати схему, щоб розподілити вузлики, з яких складаються літери, по довжині і ширині фенечки. Зробіть робочою ниткою ряд вузликів вправо, а потім зупиніться на одному з вузликів і зробіть ниткою іншого кольору вузол на головній нитки, направляючи вузол в протилежну ліву сторону. Таким чином, стежачи за розташуванням вузликів букв у схемі, сплетіть перший ряд першої літери.
5
Вузлики контрастною ниткою, якої ви в'яжете літери, завжди повинні йти проти напрямку вузликів робочої нитки. Якщо робоча нитка в'яже вузлики справа наліво, вузлики букви повинні бути спрямовані зліва направо і навпаки.
6
Міцно затягуйте вузли, робіть їх акуратними і однаковими, щоб букви виходили рівними і красивими. Закінчивши плести ім'я, сплетіть ще кілька рядів фонового кольору робочою ниткою і завершите плетіння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Fjd1nHJdsts