Як визначити жорсткість пружини. Як визначити жорсткість автомобільної пружини по коду.

Пружини - це компонент підвіски автомобіля, які огороджують автомобіль не тільки від нерівностей дороги, але і забезпечують потрібну висоту кузова над дорогою, що в значній мірі впливає на керованість транспортного засобу, комфорт та його вантажопідйомність. В результаті тестів для кожного автомобіля підбирається оптимальна жорсткість пружин підвіски під певні умови руху.
Інструкція
1
При виникненні «пробоїв» підвіски пружина вважається занадто м'якою. В таких ситуаціях автолюбителі стають нестабільними в управлінні. В ідеалі зусилля пружини має дорівнювати величині, що запобігає надмірний крен кузова.Более жорстких пружин вимагають автомобілі, які підготовлені для гонок. У різних типах гонок застосування одного й того ж автомобіля припускає установки пружин з різною жорсткість ю. Звертайте увагу при проходженні будь-яких поворотів на крен кузова, який при правильно підібраних пружинах повинен бути не більше двох-трьох градусів.
2
Для передньої і задньої підвіски підбирайте пружини по жорсткості парами. Однак не відразу можна добитися бажаної висоти підвіски, тому що пружина вмощується і в деякий момент може «губитися», що зовсім погано. Це відбувається через нестачу несучої здатності навіть при повному стисненні, але з жорсткість ю, що забезпечує потрібну висоту підвіски. Визначається це завжди легко: між витками пружини повинен бути зазор менше 4 мм.
3
Вибирайте пружини так, щоб при заправленому автомобілі зазор між витками пружин був трохи більше 6,5 мм. Бажано встановлювати найм'якші пружини, хоч вони і будуть давати крен машини в допустимих межах. Застосовувати жорсткі пружини, спираючись на думку, що вони знижують крен автомобіля, покращуючи керованість, як правило, некоректно.
4
Перевіряйте жорсткість пружини по коду виробу або по нанесеним мітках (штампуванням або фарбою). Також визначати жорсткість пружин можна за допомогою ручного преса, підлогових ваг і мірильною лінійки в кілограмах на сантіметр.На побутові підлогові ваги укладається брусок дерева (товщина не менше 12 мм) по площі більшої площі торця пружини, а зверху встановлюється пружина. Потім на верхній торець пружини кладеться другий брусок дерева і вимірюється довжина пружини. За допомогою преса пружину стискають до певної величини (наприклад, 30 мм) і знімають показання ваг, обчислюючи тим самим жорсткість.
Зверніть увагу
Зусилля натискання на пружину вимірюється за показаннями ваг, але такий спосіб визначення жорсткості пружин небезпечний, так як пружина може відлетіти на досить велику відстань.
Навчитися визначати жорсткість води коштує кожної домогосподарці, щоб запобігти поломку побутової техніки, порчу білизни, а так же постаратися уберегти свій організм від небажаних наслідків у вигляді сухої шкіри і каменів в нирках. Існує декілька простих способів дізнатися, яка жорсткість води з вашого крана.
Інструкція
1
У загальних рисах скласти враження про те, наскільки жорстка ваша вода, можна, простеживши наявність накипу на побутових приладах і трубах. Якщо жорсткість води підвищена, то спіраль чайника, крани, металеві поверхні пральної машини покриються чималим шаром накипу. Вона має жовтувато-сірий колір і кілька сиплються текстуру при впливі.
2
Вода, в якій перевищено кількість солей, разюче відрізняється на смак від м'якої води, в якій цих солей менше. Деякі люди здатні самостійно визначити жорсткість води, спробувавши її, оскільки вона не дуже смачна.
3
У дуже жорсткій воді речовини на мильній основі повністю відмовляються милитися, тому, якщо мило в ваших руках не милиться, а шампунь тільки лише стікає по вашому волоссю, це означає, що жорсткість води у вашому будинку перевищена. У разі ж, якщо мильна піна важко змивається з ваших рук, це говорить про те, що вода з вашого крана дуже м'яка.
4
Але всі ці способи визначення жорсткості говорять лише про приблизний стані води, а для точних показників необхідно скористатися спеціальними приладами і технологіями. Наприклад, акваріумісти використовують так званий експрес-тест визначення жорсткості води, який ви можете відшукати в спеціалізованих магазинах.
5
Існують TDS-метри, які вимірюють рівень мінеральних речовин і солей, а також електропровідність і жорсткість води. Прилад коштує чималих грошей, але, саме завдяки йому, ви дізнаєтеся точний рівень солей, що містяться у вашій воді і, якщо кількість їх перевищує норму, зможете своєчасно почати боротися з жорсткістю води за допомогою захисних засобів.