Як побудувати викрійку жилета. жилет-корсет шити.

Жилет - універсальний предмет одягу, який не втрачає популярності ось уже кілька століть. Хто його придумав, історики костюма сперечаються до цих пір. Він був популярний у Туреччині, був частиною народного костюма в багатьох європейських країнах, а зараз може бути як частиною ділового костюма-трійки, так і самостійним предметом одягу. Довгі й короткі, в'язані та зшиті, строгі і з усілякими прикрасами - фасонів дуже багато, і кожна майстриня може придумати щось оригінальне. Але в кожному разі жилет спочатку треба розкроїти.
Вам знадобиться
  • - викрійка сукні або чоловічої сорочки;
  • - сантиметр;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Викрійка жилета , як і багатьох інших виробів, будується на основі викрійки сукні або сорочки. Її можна взяти з журналу, замовити в ательє або побудувати самостійно. Якщо у вас поки немає такої універсальної викрійки - саме час про неї подбати, оскільки вона знадобиться ще не раз. Для цього вам будуть потрібні тільки перед і спинка, тому поки що можна ними і обмежитися.
2
Зніміть мірки. Вам потрібно знати напівобхват шиї, грудей, талії і стегон, висоту і глибину пройми, довжину плеча, глибину паростка. Побудуйте викрійку сукні. Краще це робити на міліметровому папері. Потім лекало можна перевести на картон, адже в даному випадку доведеться паперову викрійку сукні обрізати, і зробити лекало з більш довговічного матеріалу необхідно в тому числі і для того, щоб не довелося возитися з досить трудомістким побудовою наступного разу .
3
Виміряйте довжину жилета по спинці. Попросіть помічника зняти мірку від 7 шийного хребця до передбачуваної довжини жилета . Позначте цю мірку на викрійці і прокреслите через отриману точку лінію, паралельну лінії низу.
4
Жилет можна зробити з рельєфами і без. Він може бути приталеним і прямим. Якщо ви робите приталений жилет, врахуйте всі виточки, які є на викрійці сукні. Але жилет може бути і взагалі без виточок, наприклад, для деяких народних костюмів. Короткий жилет, як правило, робиться приталеним.
5
Збільште виріз горловини. Для цього відкладіть по плечових зрізах спинки і полички по 2 см і проведіть криву лінію паралельну лінії горловини. Від крайніх точок вийшла горловини відкладіть довжину плеча.
6
Позначте край борта. Для цього від середини полички відкладіть 2 см. Проведіть через отриману точку лінію, паралельну лінії середини полички.
7
Подумайте про фасон жилета . В принципі, викрійку можна залишити такою, як є. В цьому випадку жилет буде з вирізом «під шийку». Але можна зробити і традиційний жилет з V-подібним вирізом. Для цього від вершини горловини (від тієї самої точки, від якої ви починали відкладати довжину плеча) накресліть лінію скоса борта під тим кутом, який вам більше сподобається.
8
Для побудови викрійки жіночого приталеного жилета відкладіть від лінії горловини вниз 5 см для того, щоб перевести виточку на опуклість грудей. Для жилетів вільного крою і для чоловічих жилетів це необов'язково.
Корисна порада
Якщо ви зібралися шити жилет з розширеним плечем, відкладіть від крайньої точки горловини відстань на 2-4 см більше, ніж для звичайного жилета.
В'язані жилети постійно видозмінюються, але практично не виходять з моди. Вони можуть бути щільними і ажурними, довгими і короткими, із застібкою і без. Їх в'яжуть усіма можливими інструментами. При цьому викрійку досить зробити один раз, і по ній можна буде зробити стільки жилетів, скільки ви захочете.
Вам знадобиться
  • - міліметрівка або ватман;
  • - довга лінійка;
  • - простий олівець;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Зніміть необхідні мірки. Вам обов'язково потрібно знати напівобхват грудей і стегон, обхват шиї і довжину виробу. Якщо ви збираєтеся користуватися схемою крою багаторазово, візьміть максимальну довжину (наприклад, до коліна або навіть нижче). Надалі можна буде просто відзначати на ній потрібну довжину і загинати лекало, щоб приміряти деталь. Для в'язаних жилетів обхват талії знати не обов'язково, оскільки розрахунок йде по найбільшій міркою. При побудові викрійки на звичайну жіночу фігуру це буде полуобхват стегон, а на чоловічу та дитячу - напівобхват грудей. Жилет для вагітної жінки будується по напівобхвату талії.
2
Вам також потрібно знати ширину плеча. Її виміряйте від основи шиї до кінця плеча. Виміряйте глибину пройми від кінцевої точки плеча. Визначте глибину вирізу від впадинки на горлі вниз до бажаної довжини.
3
На аркуші міліметрівки побудуйте прямокутник. На перетині кромки міліметрівки з однією з товстих ліній поставте крапку і відкладіть від неї по горизонталі найбільшу мірку ширини. До напівобхват грудей або стегон додайте ще від 1 до 5 см на вільне облягання. Для тонкого жилета зробіть прибавку поменше, для товстого і щільного - побільше. По вертикалі відкладіть довжину вироби. З обох нових точок поведіть перпендикуляри до їх перетину. Найкраще користуватися для цієї мети Кравецьким металевим косинцем, але можна застосовувати і звичайний.
4
Верхню і нижню горизонтальні лінії розділіть навпіл і з'єднайте їх прямий. Обхват шиї розділіть на 3. Відкладіть отриману мірку по верхній лінії в обидві сторони від її середини. Вниз від точки перетину середньої лінії з верхньої горизонтальної відкладіть 5 см. З'єднайте цю нову точку з двома попередніми плавними лініями, щоб увігнута частина була зверху. Обведіть отриману лінію кольоровим олівцем - наприклад, червоним. Це буде глибина горловини спинки.
5
Відкладіть по середній лінії від тієї ж точки перетину відрізок, рівний глибині вирізу. З'єднайте його з тими ж точками по обидва боки від центральної лінії. Проведіть плавну лінію і обведіть її синім олівцем.
6
Від кінцевих точок горловини відкладіть по верхній лінії в обидві сторони мірку довжини плеча. Опустіть від цих точок перпендикуляри вниз на глибину пройми. З кінців цих ліній опустіть перпендикуляри на вертикальні сторони прямокутника. Кути скруглите і обведіть контури синьою лінією. Така пройма робиться для жилета з звичайним плечем. Якщо плече спущено, то пройма збігається з бічною лінією. Якщо ви хочете зробити жилет на бретельках, то відкладіть по верхній лiнiї не довжину плеча, а відстань, на якому бретелька перебуватиме від основи шиї.
7
У вас вийшла однакова форма для переду і спинки. Для жилета-безрукавки більше нічого й не потрібно. Якщо ж ви хочете жилет із застібкою, переведіть одну з деталей (краще спинку) на кальку і виріжте. Перед добудуйте. Від середньої лінії в обидві сторони відкладіть половину ширини планки. Не забудьте про те, що у чоловічого та жіночого одягу застібки розташовуються по-різному. Обведіть контур планки і виріжте лекало переду.