Як шліфувати дерево.

При будівництві дерев'яного будинку, лазні або будь-який інший споруди процес шліфування неминучий. Каркасні балки та інші дрібні деталі повинні бути також відшліфовані. Така обробка потрібна для того, щоб споруда прослужила якомога довше. Шліфують навіть ті деталі, які мають гладку й рівну поверхню. Відшліфоване і покрите лаком або фарбою дерево виглядає красиво.
Вам знадобиться
  • Цикля, вода, наждачний папір різної зернистості, грунтовка, плоска кисть.
Інструкція
1
Якщо поверхня дерева після рубанка має борозни, видаліть їх цикль. Цикля - це металевий прямокутник з ріжучим краєм. Чи не обробляйте цикль деревостружкові плити. Вона може затупитися.
2
Можете замість цикли провести первинне шліфування грубозернистим наждаковим папером. Шліфувати необхідно тільки по напрямку волокон деревини.
3
Підготовлене дерево перед шліфуванням зволожите. Для цього використовуйте теплу або гарячу воду (для деталі з цільного дерева).
4
Дочекайтеся повного висихання поверхні дерева. Від впливу води дрібні вм'ятини зникнути. Інакше йде справа з деревними волокнами, які були надрізані. Від набухання їх видно на поверхні дерева. Після шліфування поверхню буде знову гладкою.
5
Візьміть невелику плоску кисть і нанесіть нею на дерево ґрунтовку. Таким чином, закриються всі пори на дереві. Дайте просохнути грунтовці протягом години. Далі приступайте до шліфування.
6
Для шліфування рівній поверхні використовуйте бобишку, за допомогою якої наждачний папір щільно притискається до дерева. Бобишка - це невеликий дерев'яний брусок. У магазині можете придбати спеціальні колодки-держателі з пластмаси або твердої гуми. Вони служать для фіксування наждачного паперу.
7
Шліфуйте легкими рухами вздовж волокон. Для грубих зрізів використовуйте грубозернисту наждачний папір. Для шліфування маленьких деталей закріпіть наждачний папір на верстак за допомогою скотча і легкими рухами проводите деталлю по папері.
8
Складні форми дерев'яних деталей важко обробляти бобишкою. Виготовте саморобний напилок і наклейте вузьку смужку наждачного паперу на нього. Таким пристосуванням легко можна зачищати будь виїмки, поглиблення і заокруглення.
9
Для шліфування закругленою поверхні використовуйте наждачний губку. М'яка прошарок між шарами абразивного покриття надає їй м'якість. Вона легко миється. Перед використанням після промивання губку необхідно просушити.
10
Для заокруглення країв деталей скористайтеся бобишкою з наждачним папером. Направляйте її під кутом 45 градусів. Лак краще тримається на закруглених краях. Відшліфовану дерев'яну деталь очистіть від пилу.