Як розрахувати чистий прибуток. Як дізнатися прибуток магазина.

Показник чистого прибутку для будь-якого підприємства є найбільш важливим. Чистий прибуток - це результат діяльності підприємства за певний період. Вона показує суму грошових коштів, які отримало підприємство, сплативши всі податкові збори, зарплату своїм співробітникам і інші платежі, які носять обов'язковий характер.
Інструкція
1
Розрахувати чистий прибуток досить просто. Для цього необхідно визначитися з періодом, за який проводитиметься розрахунок.
2
Для визначення розміру чистого прибутку необхідно визначитися з формулою, за якою будуть проводитися всі розрахунки.
3
Чисту прибуток підприємства можна визначити, коли відомі наступні показники: валовий прибуток, фінансовий прибуток, сума, виплачених за період податків, інша операційний прибуток.
4
Формула розрахунку чистого прибутку виглядає наступним чином: Чистий прибуток = фінансова прибуток + валовий прибуток + інша операційний прибуток - податки.
5
Щоб розрахувати чистий прибуток, необхідно скористатися даними з фінансової звітності. Чистий прибуток формується на рахунку бухгалтерського обліку «Прибутки та збитки».
6
Щоб прорахувати валовий прибуток, вам знадобляться наступні дані: виручка за визначається період і собівартість продукції. Для отримання валового прибутку відніміть з першого показника другий.
7
Інша операційний прибуток визначається як різниця інших операційних доходів і витрат. Для того щоб розрахувати фінансовий прибуток, вам необхідно відняти з фінансових доходів витрати даної категорії.
8
Після того, як ви прорахуєте необхідні показники, ви зможете визначити і розмір чистого прибутку. Якщо ви отримали значення зі знаком «-», то, відповідно, підприємство за досліджуваний період зазнало збитків.
9
Отримана чистий прибуток зазвичай використовується підприємством на розсуд керівництва. Як правило, чистий прибуток йде на оплату поточних витрат. Іноді чистий прибуток накопичують або використовують у благодійних цілях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VPzceak0wY0