Як Вороного сталь. Як зробити воронение.

Вороніння дарує металу дві важливі якості. Воно надає виробам із сталі благородний чорний відтінок і одночасно забезпечує стійке противокоррозийной покриття.
Вам знадобиться
  • - ємність для воронения
  • - захисна екіпіровка
  • - метал для воронения
  • - абразивний матеріал
  • - рідина для знежирення
  • - мідний купорос
  • - сірчана і соляна кислота
  • - сірчануватокислий натр
  • - калійні галун
  • - вода
Інструкція
1
Приготуйте ємність під воронение. Бажано, щоб вона була зроблена з оцинкованої сталі. Якщо стали ні, можете скористатися дерев'яним виробом. Прикріпіть до стінок ємності невеликі металеві гаки. На них ви зможете підвісити сталеві деталі. Постарайтеся підібрати такий розмір гачків, щоб сталь не стосувалася стінок під час воронения.
2
Перш ніж піддати сталь воронінню, її слід обробити. Під обробкою розуміється процес зачистки від оксидної плівки і слідів іржі. Це дуже важливий і трудомісткий процес. Від нього залежить якість подальшого покриття металу. Почати видаляти отслужившее покриття можна за допомогою наждачного паперу з досить великим зерном. Потім поступово доходять до обробки нулевкой. Якщо ви пробуєте зробити воронение в домашніх умовах, для шліфування можна спробувати використовувати дриль з металевою щіткою. Але робити це треба дуже акуратно, постійно стежачи за натиском. Якщо перестаратися, то доведеться витратити вдвічі більше часу на виправлення роздряпаною поверхні. Закінчити шліфовку можна дрібним наждачним пилом.
3
Якісно відполіровану деталь потрібно піддати обезжириванию. Справа в тому, що окисная плівка може з'явитися тільки на ідеально чистій поверхні. Тому нехтувати цією процедурою ні в якому разі не можна. Знежирюють метал різними способами. Найпростіший варіант - протерти сталь ацетоном, бензином або уайт-спіритом. Але краще скористатися наступним способом. Промийте деталь в мильній гарячій воді. Потім занурте в слабкий розчин каустичної соди. Треба зауважити, що підвищення температури розчину позитивно позначається на якості очищення металу. Оптимальна температура - 100 градусів за Цельсієм. Занурювати деталі в розчин доцільно на 30 хвилин. Цього часу цілком достатньо. Для завершення процесу знежирення прополощіть сталь у воді або обдайте окропом.
4
Тепер можна Вороного сталь. Приготуйте мідний купорос. Його необхідно розчинити у воді. Потім потрібно додати трохи сірчаної кислоти. Приблизно 20 крапель на літр. Тепер можна занурити в розчин деталі і виждати, поки вони не забарвляться в червоний відтінок. Вийнявши з розчину і ополоснув в воді, потрібно перекласти сталь в наступний розчин. Його роблять з серноватистокислого натру і соляної кислоти. Натру потрібно взяти 800 грам на літр. А кислоти - трохи менше однієї восьмої склянки на літр. Розчин повинен бути підігрітим до стану окропу. Занурювати метал на 30 секунд. Торкатися до деталей руками не можна. Після цього, промивши в холодній воді сталеві елементи, їх занурюють в кінцевий розчин з калійних квасцов і води. В співвідношенні одного літра води на одну третину склянки квасцовую порошку. Залишити деталі в цьому розчині потрібно не менш ніж на десять годин, а можна ще довше. Завершують процедуру обполіскуванням і сушінням вироби. У підсумку деталь набуває чорний колір з благородним синім відливом.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що воронение проводиться в спеціалізованому приміщенні.
Корисна порада
Не забувайте про використання захисної екіпіровки при роботі з хімікатами.