Як подолати страх перед виступом.

Багато людей відчувають страх перед публічним виступом . Для того, щоб його подолати звертаються до психологів. Хоча часом людина, невпевнена у собі, сам може впоратися з цим комплексом, треба лише попрацювати над собою.
Інструкція
1
Відмовтеся від думки, що якщо ви під час виступу зробите яку - або помилку, то це буде серйозною помилкою і вас почнуть зневажати. Жодна людина не застрахований від помилок, навіть оратори, які десятиліттями виступають перед публікою, обмовляються. Ви не повинні бути ідеальні, адже ви звичайна людина. Навіть, якщо помилитеся, нічого серйозного не станеться, так багато хто просто цього не помітять або зрозуміють. Багато оратори навпаки вважають свої помилки благом, так як їх вони більше ніколи не скоюють.
2
Програвайте в думках свій виступ. На сцені ви повинні виглядати впевненим в собі, грамотно вимовляти всі фрази. Відганяйте від себе думки, що ви будете заїкатися, червоніти і нервувати. Відрепетируйте свій текст перед дзеркалом наодинці, потім перед своїми рідними. Це допоможе вам автоматично запам'ятати текст свого виступу. Так ви зможете запрограмувати себе тільки на відмінний результат.
3
Якщо ви вільно розбираєтеся в темі доповіді і можете навести приклади з власного життя, не соромтеся, додавайте в спілкування з глядачами свої спостереження. Слухачі відчують вашу щирість і бажання донести до них потрібну інформацію. Для цього дивіться на аудиторію доброзичливо, повірте, люди зовсім не чекають вашого провалу, вони прийшли просто послухати виступ.
4
Перед важливим днем обов'язково добре відпочиньте, виспіться. Якщо вам ніяк не вдається заснути, випийте теплого молока з медом. Увімкніть спокійну музику, помедитируйте, зробіть дихальні вправи. Поступово ви заспокоїтеся і заснете природним шляхом.
5
Перед виступом Не передбачається стимуляторів (алкоголю, кави тощо), це навпаки може завадити вашої мови.
6
Під час самого виступу знайдіть поглядом в аудиторії особи, які висловлюють доброзичливість і зацікавленість. Уявіть, що саме для них ви приготували свою доповідь.
7
Іноді боязнь виступу перед аудиторією йде з попереднього невдалого досвіду. В цьому випадку вам буде потрібна допомога психіатра, тому що, можливо, без його послуг і гіпнозу вам просто не обійтися.