Як тримати мишку.

Якщо під час роботи за комп'ютером у вас раптово і різко починає боліти рука, якою ви тримаєте мишку , біль посилюється і довго не проходить, то вас можна «привітати». Це прояв тунельного синдрому, черговий хвороби цивілізації. За сильним болем і неможливістю продовжувати сидіти за комп'ютером може ховатися набрякання сухожиль, поразка нерва зап'ястя. Може навіть розвинутися хронічна форма хвороби суглобів. Від того, наскільки правильно ви тримаєте комп'ютерну мишку , залежить ваше здоров'я.
Інструкція
1
Перевірте, як ви зазвичай тримаєте мишку ПК. Щоб тримати мишку правильно, кисть руки повинна бути випрямленою і знаходитися якомога далі від краю столу.
2
Перестаньте користуватися висувною підставкою для клавіатури і мишки. Краще підійміть їх, поставте на стіл перед монітором. Кут нахилу руки в цьому випадку наблизиться до 90 градусів, що буде більш комфортно для вас.
3
Меблі, на якій ви сидите - стілець або крісло - повинні бути з підлокітниками, які забезпечать необхідну підтримку рук і зап'ясть.
4
Килимки для миші - зовсім не анахронізм, особливо, якщо там є спеціальна анатомічна опуклість для зап'ястя. Користуватися такою мишею дуже зручно і правильно. Тому придбайте такий правильний килимок обов'язково.
5
Щогодини або хоча б 2:00 робіть зарядку для рук. Все одно яку: від відомої «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися» до клацання пальцями - аби довше.
6
Якщо не комплексуете, коли користуєтеся мишкою, використовуйте спеціальну жорстку медичну пов'язку, також підтримуючу зап'ясті. Її можна купити в ортопедичному салоні або в аптеці.
7
Рухати миша треба одними пальцями, а не всією рукою, тим більше - за допомогою плеча. Тримайте мишку за краї великим пальцем і мізинцем, вказівний покладіть на ліву кнопку, середній палець на коліщатко, безіменний - на праву кнопку.
Зверніть увагу
Якщо тунельний синдром вже не просто дає про себе знати, а реально турбує, терміново йдіть до лікаря і не відкладайте лікування.
Корисна порада
Вчіться користуватися мишкою обома руками. Зміна положення допоможе уникнути болю. Крім того, це корисно для розвитку координації, постави. Поміняти функції лівої і правої кнопок миші легко в налаштуваннях на панелі управління.