Як грати на губній гормошка.

Губну гармошку можна взяти з собою куди завгодно. Вона легко може вміститися в кишені, а звук дарує гарний настрій. На ній грають як діти, так і дорослі. У деяких блюзових ансамблях гармошка займає важливе місце серед інструментів, незважаючи на маленький розмір.
Інструкція
1
Візьміть гармошку вказівним і великим пальцями лівої руки. Притисніть до губ. Тримайте її так, щоб отвори, з яких витягуються високі звуки, перебували у правого куточка рота.
2
Для правильного вилучення звуків складіть губи таким чином, щоб при вдування і видування повітря проходило тільки через одну пару отворів, верхнє і нижнє отвори. Сучасна школа гри на губної гармоніці рекомендує тримати інструмент глибоко в губах. Це забезпечить найбільш щільний контакт губ і гармошки.
3
Існує три способи вилучення нот: -метод свистка, також іменований як "губи трубочкою"; - блокування мовою; - "язик трубочкою", тобто мова згортають трубочкою і розташовують точно перед отвором, з якого витягується звук.
4
При грі тримайте голову піднятою. Не забувайте періодично витрушувати слину і накопичилася вологу. Для цього просто різко вдарте гармошкою по долоні. Так само важливо правильно дихати при грі на губної гармошці. Існує простий спосіб, щоб навчитися правильній постановці дихання. Виймайте одиночний звук, при цьому розташувавши гармоніку так глибоко, як ви зможете. Постарайтеся не задіяти губи і м'язи рота, повністю зосередьтеся на диханні.
5
Після кількох тижнів тренувань по вилученню окремих звуків, домігшись при цьому позитивних результатів, можете спробувати зіграти гамму. Слідкуйте за собою, при пересуванні від одного звуку до іншого рухатися повинна не голова, а гармошка. Послідовність нот грається як низка вдихів і видихів. При грі в висхідній послідовності почніть з видиху, при низхідній - все до навпаки.
6
При грі не бійтеся використовувати мову. Це найбільш вдалий спосіб артикуляції. Ноти стануть більш розбірливими навіть у швидкому темпі. На видиху ви здійснюєте рух, як при вимові складу «та», на вдиху - «так». Чим більше поєднань літер, голосних і приголосних, ви зможете вимовити, тим більше різних звуків отримаєте на губної гармошці.