Як очистити об'єктив.

Купівля серйозної техніки крім задоволення, яке щасливий володар буде отримувати, тягне за собою і відповідальність. Складна техніка вимагає дбайливого до себе відношення, щоденного догляду. Особливо це стосується фотоапаратів і зокрема фото об'єктивів - приладів невеликих, але дуже вибагливих.
Вам знадобиться
  • - чистячі серветки;
  • - ватяні палички;
  • - спеціалізоване засіб для чищення об'єктивів;
  • - захисні фільтри.
Інструкція
1
Використовуйте серветки або косметичні ватні палички. Такий вид очищення підійде для видалення великих плям або відбитків пальців. Серветки повинні бути під рукою, завжди носите їх в кофрі для фотоапарата. Хто знає, в який момент на об'єктив потрапить крапля або ви випадково зачепите його рукой.Продувайте об'єктив за допомогою спринцівки (також можна купити для цих цілей спеціалізовану грушу), але перед тим, як користуватися їй - продміть її та натисніть кілька разів, щоб видалити вологу або пил, які там могли зібратися. Для видалення пилу використовуйте кисті з натуральних матеріалів. Тільки не забудьте перед використанням вимочити кисть в ацетоні, потім добре висушіть. Існують універсальні інструменти для очищення об'єктивів . Наприклад, спеціальні олівці - з одного боку кисть для видалення пилу, з іншого - наконечник для видалення відбитків і плям. Дуже корисна річ! Придбати можна в будь-якому фотосалоні.
2
Видаляйте пил з об'єктива обережно, намагаючись не заганяти її на межу лінзи - звідти вона легко може потрапити всередину об'єктива. Проводьте видалення акуратно, щоб не подряпати об'єктив, будь-яке необережне рух може залишити на вашому об'єктиві неприємну подряпину. Будьте уважні. Ні в якому разі не потрібно дути на об'єктив. Шанс, що після такого продування на об'єктиві не залишиться крапель, дуже невеликий. Якщо ви все-таки виявили краплю, та ще й засохлу - змочіть ватяну паличку або серветку в спеціальному чистячому розчині (продається в будь-якому фотосалоні) і акуратно витріть пляма, потім візьміть сухий кінець палички і видаліть залишки розчину з лінзи.
3
Придбайте декілька захисних фільтрів для свого об'єктива. Обов'язок кожного продавця запропонувати вам такі фільтри під час покупки фотоапарата. Якщо продавець забув про це, запитаєте про наявність в асортименті магазину захисних фільтрів самі. Якщо вам належить зйомка на природі, в суворих погодних умовах (в дощ, шторм) - захисні фільтри на об'єктив - перше про що потрібно подбати. Навіть якщо фільтр серйозно забрудниться під час зйомки його не шкода буде викинути. І зовсім інша справа, якщо вам доведеться купувати новий об'єктив. Ціна фільтра незрівнянно нижче ціни об'єктива - це очевидно. Так що не ризикуйте, а підстраховувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xZWEXCdqZqY
Зверніть увагу
Видаляйте бруд і пил, рухаючись від краю лінзи до центру, щоб не загнати пил всередину об'єктива. Ні в якому разі не користуйтеся одеколоном або горілкою для очищення лінз - вони містять ефірні масла, здатні нашкодити лінзі.
Корисна порада
Використовуйте серветки з матеріалів, що не залишають ворсу. Спеціальні чистячі палички (з пензликом на одному кінці і миючим покриттям на іншому) міняйте як мінімум раз на півроку.