Як скласти семінар.

Семінар - один з методів додаткового навчання, що широко використовується в бізнес-співтоваристві. Найчастіше, під час дводенного семінару слухачі набувають більше знань, ніж за 2 тижні навчання на курсах. Якість цих знань, а також ступінь їх засвоєння в чому залежить від того, як складено семінар.
Вам знадобиться
  • - Тема;
  • - Комп'ютер.
Інструкція
1
Знайдіть тему, однаково цікаву потенційним слухачам і знайому вам. Якщо ви в ній не розбираєтесь досконально - запасіться тематичною літературою або передбачте на підготовчому етапі консультації з більш компетентними фахівцями. Як правило, тема повинна мати прикладний характер, тобто відповідати скоріше на питання «як?», а не «що?». Приміром, розробляючи таку тему як «Робота з шоколадом», розраховану на кондитерів кафе і ресторанів, значну частину занять слід присвятити розбору практичних прийомів. Звичайно, можна розповісти про історію шоколаду, але приділяти цій темі навіть годину дорогоцінного часу не варто. Слухачі отримають більше користі, якщо ви їм розповісте про підготовку шоколаду, технології виробництва цукерок ручної роботи, принципах вибору начинки і т.д. Зрозуміло, супроводивши слова відповідним відеорядом.
2
Складіть план майбутнього семінару. Він повинен бути чітко структурований і побудований таким чином, щоб за відведений час ви змогли максимально повно розкрити тему. У більшості випадків в день у вас проходить 4 основних модуля. Схема розбивки часу може виглядати так: ранковий модуль - кава-пауза - перший денний модуль - обід - другий денний модуль - кава-пауза - вечірній модуль. Складаючи семінар, це необхідно врахувати.
3
Підберіть текстовий матеріал до кожного модуля. Намагайтеся підготувати більше практичних елементів. У нашому прикладі це може бути відео з покроковою інструкцією темперирования шоколаду або приготування глазурі. Кожен крок повинен супроводжуватися поясненням, що робить фахівець, для чого даний крок необхідний і які саме хімічні або фізичні процеси виникають при цьому. Подібний спосіб донесення матеріалу називається «візуалізацією». Він необхідний для того, щоб покращити сприйняття слухачів, які прийшли до вас за практичними знаннями, які вони могли б уже на наступний день застосувати у своїй роботі. Поряд з відеорядом має сенс підготувати презентації, виконані в PowerPoint.
Семінар є самостійною формою проведення занять у ВНЗ і також частково використовується в школах і середніх спеціальних навчальних закладах. Теми семінарів можуть стосуватися освітніх, виховних та громадських питань. Для того щоб почувати себе компетентним і впевненим у своєму професійному рівні педагогом, вам необхідно вміти писати плани-конспекти семінарів та проводити їх.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, література по темі семінару.
Інструкція
1
Семінар , на відміну від лекції, проводиться в одній групі або в одному класі і може бути декількох видів.
2
Семінар и-практікумиІх проведення вимагає самостійної підготовки студентів за допомогою лекційного конспекту та списку рекомендованої літератури. Такі заняття необхідні для закріплення теоретичного матеріалу і дають можливість набути практичних навичок в рамках зазначеної теми семінару. Складаючи план-конспект семінару-практикуму, підберіть вправи та завдання в ігровій формі, що дозволяють одночасно задіяти якнайбільше учнів.
3
Семінар и-діскуссііІх відмітною особливістю є обговорення різних питань з метою засвоєння істини або хоча б підведення під ними підсумків. При підготовці семінару-дискусії, складіть перелік проблемних питань по темі і підберіть суперечать один одному теорію і факти - це спонукатиме студентів до пізнавальної активності та обговоренню.
4
Семінар з елементами лабораторного занятіяПредполагает навчання дослідницьким підходу і реалізується за допомогою апробування тестів, методик, демонстрації хімічних реакцій, фізичних дослідів і так далі. Підготуйте заздалегідь необхідний стомлений матеріал і потренируйтесь у виконанні всього того, що ви запропонуєте студентам, самостійно. Пам'ятайте про правила техніки безпеки.
5
Також варто звернути увагу на вік своєї аудиторії і орієнтуватися на нього при написанні семінару.
6
Для середніх і старших школярів семінар потрібно складати таким чином, щоб він формував комунікативні навички підлітків. Оскільки провідною діяльністю в цьому віці є спілкування з однолітками, активно використовуйте на семінарах елементи тренінгів.
7
В юнацькому віці формується світогляд і моральне самосвідомість, йде особистісний ріст, націлений на майбутнє. Тому зі студентами на семінарах добре використовувати весь наявний у вас арсенал методів, адже їм необхідно концептуальне всебічну освіту.
Корисна порада
Застосовуйте на заняттях мультимедіа і використовуйте при написанні семінару новітні достовірні джерела інформації.