Як позбутися від неуважності.

Неуважність - не такий безневинний недолік, як може здатися. Сьогодні ви намагаєтеся відкрити двері брелоком у вигляді плюшевого серця, а завтра забудете вдома включену праску. Щоб перемогти неуважність, потрібно навчитися жити «тут» і «зараз», а не нестися думками в незвідані світи.
Вам знадобиться
  • - зручний стілець або крісло;
  • - стакан;
  • - вода.
Інструкція
1
Навчіться контролювати своє тіло. Всі рухові імпульси повинні підкорятися розуму, а розум - волі. Перш за все, навчитеся керувати м'язовими рухами тіла. Для цього існує ряд вправ на концентрацію. Почніть з самого легкого: сядьте на зручний стілець або крісло і залишайтеся в обраному положенні нерухомо протягом п'яти хвилин. Ви повинні контролювати і припиняти невільні руху. Переконайтеся, що всі м'язи розслаблені. Для цього подумки «перевірте» кожну частину тіла: руки, ноги, хребет, шию, плечі. Ви побачите, що окремі м'язи можуть бути напружені, навіть коли вам здається, що тіло повністю розслаблене. Вправа не повинно викликати дискомфорту. Тренуйтеся кожен день, поки не зможете успішно контролювати себе. Поступово збільшуйте тривалість вправи з 5 до 15 хвилин.
2
Візьміть склянку, наповніть його до країв водою і утримуйте на витягнутій руці перед собою. Сконцентруйте всю увагу на об'єкті, намагаючись при цьому так рівно тримати руку, щоб вода не тремтіла. Почніть з хвилини і поступово збільшуйте час вправи до 5 хвилин. Якщо вам фізично важко утримувати повний стакан на витягнутій руці, замініть його пластиковим стаканчиком. Вага предмета в даному випадку значення не має.
3
Позбавтеся від сторонніх думок, що відволікають звукових, дотикових і зорових образів. Тренуйтеся зосереджувати всю увагу на одному предметі. Сядьте на стілець, прийміть зручну позу. Уявіть, що погляд - це прожектор. По 3 - 4 хвилини «висвітлюйте» один обраний предмет, залишаючи все навколо «в темряві». Зосередьтеся тільки на зоровому образі, розгляньте всі деталі. Потім повільно поміняйте об'єкт спостереження. Подібним чином можна зосередитися на тактильних відчуттях. По черзі відчуйте кожну частину тіла.
4
Виходячи на прогулянку, звертайте увагу на навколишній вас світ. Розглядайте будинку, форму вікон, дерева, паркові лавки і фонтани. Прислухайтеся до шуму навколо, подумайте, з яких окремих звуків він складається. Не дозволяйте потоку асоціацій відвести ваші думки в сторону. Спочатку це може здатися важким, проте вправи будуть виходити набагато краще після регулярних тренувань.
5
Проаналізуйте причини неуважності . Іноді вона може сигналізувати про сильний внутрішньому напруженні і стресі. Можливо, причина частих «втеч» із сьогодення в тому, що це справжнє вас травмує.
Зверніть увагу
Позбавтеся від звички клацати ручкою, стукати по столу або крутити в руках сонячні окуляри. Ваші руки повинні лежати спокійно. Якщо це важко, зчепіть пальці в замок.
Корисна порада
Виконуйте розслаблюючі вправи перед сном. Це не тільки дозволить вам поліпшити концентрацію, а й швидко засипати.