Як скласти локальний кошторис.

Локальний кошторис - первинний кошторисний документ. Їх складають на окремі види робіт і витрат на кожний будівельний об'єкт: будівлі, споруди, загальномайданчикові роботи. Підставою для розрахунку локального кошторису служать обсяги робіт і необхідних матеріалів, які визначаються при розробці робочої документації і креслень.
Інструкція
1
Витрати, які враховуються в локальному кошторисі, розбийте на чотири групи: будівельні, монтажні роботи, вартість інструментів та обладнання, інші витрати. За робочої будівельної документації визначте майбутні обсяги роботи, номенклатуру і кількість необхідного інструменту, інвентарю, обладнання та меблів. Підберіть кошторисні нормативи, що діють на поточний період і врахуйте ринкову вартість устаткування, меблів, інвентарю та вільні ціни і тарифи на будівельні та оздоблювальні матеріали.
2
Визначте вид робіт, на який буде складено кошторис: спеціальні будівельні роботи, внутрішні санітарно-технічні роботи, оздоблювальні роботи, внутрішні електротехнічні роботи, вертикальне планування, придбання інструментів та обладнання і т.п. Якщо об'єкт складний і великий, спорудження якого розбито на пускові комплекси, на один і той же вид робіт може бути зроблено декілька локальних схем.
3
У кожній локальній кошторисі згрупуйте дані в розділи по окремих елементах конструкції споруди, виду робіт і пристроїв у відповідності з технологічною послідовністю робіт. Крім будівельних робіт в розділах відображаються роботи з прокладання комунікацій, газопостачання, вентиляція та кондиціонування, роботи з електромонтажу, КВП і автоматика, придбання і монтаж технологічного устаткування. Допускається поділ об'єкта на підземну і наземну частину.
4
В локальному кошторисі врахуйте прямі витрати, накладні витрати та кошторисну прибуток. У прямі витрати включите заробітну плату працівників, вартість експлуатації обладнання, вартість матеріалів з порядкової розшифровкою. Накладні витрати і кошторисну прибуток нарахуєте в кінці кошторису, після підсумкової суми прямих витрат. Для нарахування накладних витрат використовуйте норми накладних витрат, передбачені чинними на поточний період керівними документами.