Як облаштувати клітку кролика.

Купуючи додому в квартиру маленького вухатого кролика , треба заздалегідь продумати місце його утримання для того, щоб «тимчасова» коробка не стала його постійним місцем проживання. Адже кролик - істота, що заслуговує власного маленького і затишного житла.
Вам знадобиться
  • Простора клітка, тирса для підстилки, ясла зі свіжим сіном, поїльник з водою, туалет для кролика.
Інструкція
1
Врахуйте те, що жити на гратчастому підлозі кролики не пристосовані, так як на відміну від кішок і собак у них немає подушечок на лапах. Тому вибирати клітку стоїть з рівною підлогою або просто покласти на гратчастий підлогу клітки пару дощок для відпочинку тварини. В іншому випадку ваш вихованець більшу частину часу проводитиме в лотку-туалеті просто тому, що йому там сидіти зручніше.
2
Вибирайте для кролика клітку великого розміру: величина клітини мінімум в 4 рази повинна перевершувати розміри тварини. Це у випадку, якщо кролика випускають з неї побігати. Якщо він живе в ній постійно, то краще буде ще більш простора клітка. Можна придбати для улюбленця багаторівневу клітку - йому буде де пострибати і розім'ятися. Слід врахувати те, що кролики дуже швидко ростуть, тому можна купити відразу клітку розміром близько 100 см (це не відноситься до карликових породам, хоча і вони будуть раді просторому житлу).
3
Привчайте вихованця до нової просторої клітці поступово, якщо раніше він жив у клітці менших розмірів. Можна поставити маленьку клітку всередину великий і тим самим, не травмуючи кролика , привчити його до нового місця проживання.
4
Помістіть клітку на рівні коліна на підставку. Простежте, щоб батареї опалення і вікно з його падаючими прямими сонячними променями були від тварини подалі - кролики дуже чутливі до високої температури, а ось низьку (мінусову) переносять з легкістю. Протяги і вогкість в приміщенні - вороги цієї тварини, так як небезпечні для його здоров'я.
5
Помістіть в клітку поїлку для гризунів, годівницю, яселькі для свіжого сіна і будиночок для відпочинку і сну вихованця. Якщо буде підвішений спеціальний мінеральний камінь для гризунів (його можна купити в зоомагазині), то це створить додаткові зручності для вухатого улюбленця.
6
Покладіть в клітку іграшки для кролика : картонні коробки (в них тварини люблять забиратися і гризти їх), гілочки від яблуні (але не вишневі, абрикосові та персикові , так як вони отруйні для кроликів), спеціальні іграшки з асортименту зоомагазинів, шматочки тканини.
7
Робіть прибирання в клітці кролика щоденно. Коли він навчиться ходити в лоток, прибирання можна робити рідше. Щодня потрібно міняти і старий корм з водою на свіжі. Дезінфекцію проводите розчином марганцівки щомісяця.