Як влаштуватися на нову роботу.

Якщо колишня робота перестала задовольняти в моральному чи матеріальному сенсі - саме час знайти нову. Не чекайте, коли робочий день прямо з ранку почнуть супроводжувати негативні емоції - звільняйтеся. Зрозуміло, робити це треба коректно, адже, швидше за все, новий роботодавець зателефонує на ваше колишнє місце, щоб навести довідки. Гарні ж ви будете в його очах, якщо звільнитеся зі скандалом, голосно грюкнувши дверима.
Вам знадобиться
  • - Газета з оголошеннями про вакансії;
  • - Комп'ютер;
  • - Інтернет;
  • - Резюме.
Інструкція
1
Придбайте останні випуски газет, присвячених працевлаштуванню. Як варіант - проаналізуйте сайти аналогічної тематики. Відзначте всі оголошення, які здаються слушними. Уважно ознайомтеся з ставляться. Якщо ключова вимога не відповідає (наприклад, стать) - відповідати на оголошення не варто. З іншого боку, коли пишуть, що «знання англійської буде вашим перевагою», навіть якщо не знаєте мови - можете відгукнутися на вакансію. Подібне формулювання допускає, що ви можете не володіти озвученими компетенціями. Коли будете аналізувати пропозиції роботодавців, обов'язково звертайте увагу, чи не є вони вакансіями рекрутингових агентств. За працевлаштування ці компанії, в ряді випадків, беруть гроші з претендентів.
2
Складіть і відішліть резюме. Щоб потенційний роботодавець зацікавився ним, воно має виглядати акуратно, бути написаним без фактичних і орфографічних помилок, починатися з позиції, на яку претендуєте. Також в резюме в обов'язковому порядку повинні бути вказані ваш вік, сімейний стан, контактні дані. Основна частина резюме - неодмінно містити інформацію про вашу освіту, попередній досвід роботи та компетенціях. Місця навчання і роботи - супроводжуватися датами початку і завершення (досить вказати рік), і бути зазначені у зворотному хронологічному порядку.
3
Відправляйтеся на співбесіду в акуратній непомітною одязі. Перше враження потенційного роботодавця складеться про вас по вашому зовнішньому вигляду. Якщо ви в повсякденному житті віддаєте перевагу неформальний стиль в одязі, влаштовуючись на роботу , слід зробити виняток. Дівчатам також не рекомендується одягатися епатажно або надміру відверто. Ще одне неписане правило для них - мінімум прикрас, а косметика - тільки спокійних тонів. Інша крайність - костюм «синьої панчохи» і повна відсутність макіяжу - теж небажаний варіант. У вашому зовнішньому образі повинен угадуватися яппі - саме в цьому випадку ваша зовнішність зіграє вам в плюс.
4
Ведіть себе під час зустрічі з роботодавцем спокійно і природно. Обов'язково стежте за темпом мови. Деякі з нас, хвилюючись, його підсвідомо прискорюють, інші, навпаки, починають робити більш довгі, ніж зазвичай паузи між словами. Намагайтеся говорити з тією ж частотою, з якою говорить менеджер по персоналу або інший представник роботодавця, який проводить інтерв'ю. Пам'ятайте, що всі хочуть роздобути працівників не тільки компетентних, але й істресостійкими, а тому - природність і культура мови під час співбесіди стануть вашими головними конкурентними перевагами.