Як подолати тривогу.

Почуття тривоги, як і страх, цілком нормальний стан організму, що допомагає нервовій системі приготуватися до небезпеки. Проблема в тому, що часто таке неприємне відчуття виникає в ситуаціях, в яких небезпеки немає або вона надумана. Як і будь-яке почуття, тривогу можна побороти, потрібно лише освоїти кілька прийомів.
Інструкція
1
Не "зациклюйтеся» на своїх вчинках і невдачах. Те, що ви малюєте в уяві, дуже рідко існує в реальності. Необхідно адекватно оцінювати свої дії, вчинки та їх наслідки. Не варто бути впевненим у власній непогрішності. Все допускають помилки, і ви їх допускаєте, яким би самовпевненою людиною ви ні були. Замість пустого переживання краще подумайте, як вирішити ситуацію, що склалася і як можна виправити помилку.
2
Не переживайте даремно через мрій і сподівань. Краще сконцентруйтеся на тому, що відбувається в реальності.
3
Чи не накручуйте себе даремно. Почуття тривоги не може саме по собі заподіяти фізичну шкоду. Це лише посилить неприємні відчуття і не принесе нічого позитивного. Замість того, що б культивувати тривогу , необхідно задуматися - ця ситуація дійсно варто переживань? Якщо вашої (або ваших близьких) життю і здоров'ю не загрожує небезпека, немає причин для паніки. Краще обдумайте ситуацію і способи її вирішення.
4
Використовуйте дихальну гімнастику. Кілька глибоких вдихів і видихів допоможуть знизити відчуття тривоги.
5
Чи не концентруйтеся на почутті тривоги. Якщо ситуація не вимагає миттєвого рішення, то відверніться від неї. Наприклад, ви боїтеся замкнутих просторів і застрягли в ліфті. Можете, звичайно, дати волю емоціям і почати битися головою об стіни. Але набагато краще поглянути на ситуацію логічно. Якщо ліфт не впаде і не перетвориться на купу понівеченого металу, то вам нічого не загрожує, тобто взагалі нічого. Розслабтеся і чекайте, поки ліфт знову почне працювати.
6
Відволічіться, подумайте про щось стороннє, наприклад про плани на завтрашній день, згадайте пару кумедних історій або анекдотів і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UknFliwRUR8