Як купувати бджіл.

Бджільництво - заняття досить незвичайне, але в той же час цікаве і захоплююче. Воно може стати для вас не тільки своєрідним хобі, а й статтею доходу. Адже основний продукт бджільництва - мед - завжди користувався гарним попитом завдяки своїм смаковим і цілющим властивостям. Якщо ви прийняли рішення зайнятися бджільництвом, почати слід з покупки самих бджіл. Підійти до цього питання потрібно максимально серйозно, адже від якості бджіл залежатиме подальша доля вашої пасіки.
Інструкція
1
Першим важливим моментом при купівлі бджіл є вибір часу, коли її здійснювати. Оптимальним періодом вважається травень-початок червня. В цей час, з одного боку, вже досить тепло, щоб оглянути бджіл, не піддаючи ризику впливу низьких температур. А з іншого боку, якщо покупка буде вдалою, вже цього літа Ви отримаєте перший збір меду. Також можна купувати бджіл і в липні-серпні, по закінченню медозбору. В цьому випадку ціни на бджіл, як правило, нижче весняних, але існує трудність підготовки до зимівлі - нелегкого процесу для початківця бджоляра.
2
Потім визначитеся, чи будете ви купувати окремо бджіл, цілу бджолину сім'ю з вуликом або пчелопакет. Оптимальним рішенням є покупка родини з вуликом, т.к. в цьому випадку бджіл легше транспортувати на нове місце проживання.
3
Вибираючи бджолину сім'ю, зверніть увагу на матку. При уважному огляді вулика навіть новачкові знайти її нескладно, т.к. матка відрізняється більшими розмірами і повільними рухами. Спершу оцініть зовнішній вигляд матки - цілісність крил, відсутність механічних пошкоджень. Потім придивіться до якості розплоду. Розплід - це що відкладаються маткою личинки. Здорова матка відкладає личинки в кожну соту, практично без пропусків. Якщо ж ви побачите велику кількість порожніх осередків, швидше за все, бджолина матка стара або хвора, і її доведеться заменіть.Затем зверніть увагу на бджіл. Серед них не повинно бути великої кількості особин з зіпсованими крилами та іншими ушкодженнями.
4
Переконавшись, що з маткою і бджолами все гаразд, огляньте сам вулик на предмет відсутності різних паразитів. На дні вулика не повинно бути грудочок брудно-білого кольору (їх наявність свідчить про аскоферозе, поширеної хвороби), перевірте відсутність кліщів і старих, що відслужили своє сот. Старі стільники легко розпізнати за кольором - вони найчастіше чорного або темно-коричневого відтінку. За допомогою цих порад ви зможете вибрати здорових бджіл, які будуть радувати вас довгі роки якісним і смачним медом.