Як грати з кіньми.

Близько двадцяти років тому в середовищі любителів кінного спорту зародився рух, яке робить саме ігри основою відносин людини з конем, базою для її навчання і дресирування. Це допомагає дресирувати кінь не за допомогою болю і примусу, а за допомогою довірчих з нею відносин. Розроблено кілька ігор, які створюють між конем і людиною розуміння і допомагають навчати її, домагаючись прекрасних результатів без примусу і болю.
Інструкція
1
Під час цієї гри, яку можна назвати доброзичливою, потрібно, проходячи повз коня, несподівано створювати лякають її ситуації, наприклад, раптово до неї доторкнутися, або підняти руку, або грюкнути в долоні. При цьому рухи повинні бути розслабленими і спокійними, «несправжніми», на обличчі повинна бути посмішка і привітне вираз. Важливо, щоб кінь не була прив'язана в цьому момент і могла втекти від того, що вона вважає небезпекою. Поступово вона звикне до ваших дій, зрозуміє, що ви не хочете завдавати їй шкоди. Можна також класти на неї сідло, а потім знімати. Так кінь звикне до нього і буде спокійно стояти, коли її сідлають.
2
Гра в тиск допоможе привчити коня рухатися в невеликих приміщеннях. Справа в тому, що коні схильні чинити опір, якщо на них тиснуть, і до того ж у них вроджена клаустрофобія. Це часто створює проблеми при перевезенні. Якщо кінь опирається, коли ви її штовхаєте, що не поступайтеся їй, тисніть і наполягайте на своєму. Головне - потрібно, щоб, коли кінь все-таки рушить у потрібному напрямку, ви перестали її тиснути і штовхати, відпустили і погладили те місце, на яке впливали. Кінь зрозуміє, що це була така гра, і перестане опиратися і чинити опір.
3
Ще одна гра допомагає навчити коня ходити по прямій назад і вперед. Щоб в неї грати, пустіть по корду змійку, збільшуючи амплітуду, поки не почне рухатися недоуздок. Коні це не сподобається, і вона спробує відступити. Як тільки вона це зробить, припиніть пускати хвилю і похваліть її, так вона зрозуміє, що вчинила правильно.
4
Коли граєте в ці ігри, потрібно обов'язково наполягати на тому, щоб кінь виконала те, чого ви домагаєтеся. Якщо ви хоч раз поступіться, вона зрозуміє, що ви слабкі, і не буде вас поважати і слухатися. Будьте наполегливими, але м'якими під час ігор, не шкодуйте часу на те, щоб домогтися з нею взаєморозуміння, і тоді ви отримаєте прекрасний результат.