Як зберегти свіжу зелень. Як зберегти надовго петрушку.

Свіжа зелень служить прекрасним доповненням і прикрасою будь-якої страви. Деякі з нас вирощують петрушку, салат, кінзу, кріп, м'яту та іншу зелень на власних присадибних ділянках, а деякі купують зелень на ринках і в магазинах. У кожному разі всіх нас турбує одне питання: як зберегти зелень свіжої та ароматної надовго?
Інструкція
1
Досвідчені господині і кулінари володіють різними секретами, які дозволяють зберігати свіжу зелень . Перш за все, багато хто з нас роблять грубу помилку і миють зелень перед зберіганням. Робити цього у жодному разі не варто, адже при митті вона сильно пошкоджується. Велика частина зелені добре зберігається в холодильнику. Приміром, для зберігання відмінно підійдуть вакуумні контейнери або скляні банки з пластмасовими кришками. Зелень можна зберігати і в поліетиленовому пакеті, якщо попередньо обернути її у вологе паперовий рушник і відрізати коріння.
2
Деякі кулінари практикують такий цікавий спосіб зберігання зелені: в банку або пакет з зелень ю вони кладуть очищену цибулину або половинку цибулини. Якщо ж вам важливо, щоб зелень не втрачала свого «товарного» вигляду при подачі на стіл, можете поставити її в холодильник, опустивши корені в банку з водою. Якщо до важливої події залишається кілька днів, не забувайте щодня міняти воду в банку, а також підрізати стеблинки на сантиметр.
3
Петрушка, салат і кріп найкраще зберігаються в холодильнику, а ось лимонну м'яту і базилік варто зберігати при кімнатній температурі. Поставте їх у банку з холодною водою в прохолодне місце (не так на пригрів). Якщо зелень почала в'янути, то перед подачею на стіл її можна оживити. Ви просто підрізати стеблинки, і опускаєте трави в холодну воду. Через 10-15 хвилин зелень знову буде як нова.
4
Всі перераховані вище способи зберігання зелені допоможуть вам зберегти трави на тиждень і трохи більше. Якщо ж ви хочете зберегти зелень на більш тривалий період, то ви можете її засушити. Приготуйте рівну поверхню і розкладіть на ній пучки зелені. Процес сушіння займе близько тижня, після чого зелень необхідно зібрати і розкласти по пакетах. Зберігати сушену зелень краще при кімнатній температурі. Ще один варіант тривалого зберігання зелені - це заморозка. Заморожену зелень можна протягом усього року додавати в супи, м'ясні, рибні та будь-які інші страви. Зелень розкладається по пакетах і кладеться в морозильну камеру. Крім того, зелень можна заморозити у формочках з оливковою олією. Спершу ви ріжете зелень на дрібні шматочки або подрібнюєте її в комбайні, потім змішуєте з маслом і розливаєте по формочках.