Як зробити сухий струмок.

Сухий струмок - модний елемент ландшафтного дизайну. Він здатний прикрасити сад, виконаний в будь-якому стилі. Облаштувати цей елемент дешевше, ніж справжній струмок з водою, до того ж, він не представляє небезпеки для маленьких дітей, не провокує розмноження комарів на ділянці, при цьому може виглядати дуже красиво. Але для цього його важливо побудувати з урахуванням всіх необхідних нюансів.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили, що у вашому саду неодмінно повинен з'явитися сухий струмок, для початку визначтеся з його формою, це важливо. Врахуйте, що якщо ділянка маленький, краще облаштувати вузький струмочок з вигинами, такий візуально поглиблює простір. Ширину струмка в різних місцях краще спланувати різну, це виглядає орігінальнее.Чтоби зрозуміти, яка форма краще, можна насипати на землю пісок - так, як буде «протікати» ваш струмок. Відразу стане видно, як той чи інший контур буде виглядати в існуючому ландшафті і скоригувати форму в разі потреби.
2
Для сухого струмка обов'язково треба підібрати камені. Знайдіть великі ваоуни, дрібну гальку, камінчики різної форми, величини і забарвлення - те, що вам подобається. Якщо запасетеся сланцем або базальтом, отримаєте сіро-блакитний колір, граніт забарвить ваше русло в червонувато-коричневі тони, за допомогою вапняку і мармуру можна отримати світлі відтінки. Деякі використовують скляні гранули, щоб вони створювали ілюзію води, фарбують камені спеціальним лаком, щоб вони виглядали як мокрі.
3
Коли всі матеріали готові, можна приступати до основної частини роботи. Викопайте русло за заздалегідь наміченим контуру. Вистелити його чорним геотекстилем або лутрасилом. Це робиться, щоб в струмку не росли бур'яни і не йшов у грунт гравій. Тепер можна викладати камені. Зазвичай по краях кладуть ті, що побільше, а ближче до центру - дрібні. Керуйтеся своїм смаком і фантазією, додавайте пісок і мармурову крихту. Але не забувайте, що в цілому сухої струмок має виглядати лаконічно.
4
В принципі, струмок готовий. Але він не буде облаштований остаточно, поки ви не посадите по берегах рослини. Зазвичай для цих цілей використовуються чебрець, молодило, полин, мальовничі кущі барбарису, дзвіночок і іриси. Але тут все залежить від ваших уподобань і вашого почуття прекрасного. Намагайтеся тільки не перевантажувати струмок насадженнями, тоді він буде прикрашати сад і радувати вас своєю красою.